Strona główna / Lokalne / Parkrunowi maniacy na starcie 

Parkrunowi maniacy na starcie 

Po niemal saharyjskich, czerwcowych upałach, mamy w końcu chwilę wytchnienia, przynajmniej do końca następnego tygodnia. Może jednak gdyby te pogodowe wahania nie były aż tak radykalne, łatwiej byłoby się wszystkim przystosować. No cóż, z pogodą jak z kobietą… nigdy nie przewidzisz.

A my bez względu na kapryśną aurę ( w nocy padało i padało) zorganizowaliśmy kolejny, # 157 już parkrun Świnoujście i jak zawsze radośnie, przywitaliśmy pierwszy lipcowy weekend. Na starcie stawiło się 65 osób, które pokonały z jednakowo dużym zaangażowaniem, choć w mocno zróżnicowanym tempie 5-cio kilometrową trasą. Jak to zwykle w sezonie bywa, świnoujścianie wyjeżdżają na urlopy, a nas odwiedzają goście z różnych stron Polski, a nawet i świata, w każdym razie zawsze trochę parkrunowych maniaków się znajdzie. Trzech najbardziej ambitnych panów pokonało dzisiaj trasę schodząc poniżej 20 minut, a byli to: Łukasz Klaś, Damian Mikiewicz i Marcin Pietras. Panie może nie były aż tak szybkie jak panowie, ale za to biegły z takim wdziękiem i lekkością, że aż miło było popatrzeć. Nasze trzy najszybsze Gracje to: Katarzyna Stępień, Monika Murawska i Sandra Laudien. Ponadto padło 8 rekordów osobistych i również 8 osób po raz pierwszy zadebiutowało na parkrun Świnoujście. Wszystkim gratulujemy uczestnictwa w dzisiejszym biegu, a przede wszystkim tego, że są aktywni i nierzadko mierzą się z własnymi słabościami. Niemałe zdumienie wywołała nasza parkrunowa „maskotka” ośmioletnia Zuzia Romańska, która po raz pierwszy samodzielnie pokonała całą trasę!!! Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie na stronie: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Jak zawsze na wysokości zadania stanęli nasi wolontariusze, którzy zorganizowali i przeprowadzili kolejną edycję biegu. Dziękujemy: Agnieszka DRZEWIECKA, Arkadiusz DRZEWIECKI, Elżbieta JABŁOŃSKA, Mirosław JABŁOŃSKI, Zbigniew KOSEL, Adriana KOSEL, Adam Jerzy KRAWCZUK, Agnieszka MICHALSKA, Monika MURAWSKA, Karolina ROMAŃSKA, Marek STEFANICKI, Joanna SZAFRAŃSKA, Tomasz SZAFRAŃSKI, Piotr ZGRAJA fajnie, że jesteście. Podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów: parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera, niezawodnie wspierającego nas już 3 lata – Hotelu „Trzy Wyspy”
A już za tydzień zapraszamy wszystkich na nasze urodziny!!! Będzie się działo na # 158 parkrun Świnoujście. Do zobaczenia za tydzień, bądźcie z nami.

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.