Strona główna / Lokalne / Zwykłe ostrzeżenie, czy poważna wpadka wizerunkowa?

Zwykłe ostrzeżenie, czy poważna wpadka wizerunkowa?

Dziesiątki kilometrów dróg rowerowych, dostęp do infrastruktury po niemieckiej stronie wyspy Uznam, malownicze szlaki rowerowe – tak Świnoujście reklamuje się, aby zachęcić do przyjazdu turystów uwielbiających rowerowe wycieczki. A gdy już przyjadą do miasta, to są informowani, że tu kradną rowery na potęgę. Bo przecież, gdyby nie było problemu, to nie byłoby konieczności rozwieszania banerów z ostrzeżeniami.

– Jeśli złodziej chce ukraść rower, to go ukradnie. Trzeba myśleć i być ostrożnym. Jeśli właściciel zostawia rower bez zabezpieczenia przed sklepem i idzie na godzinę na zakupy, to niech się nie dziwi, że ktoś go ukradnie. Banery nie podobają mi się i powinny być zdjęte, bo utrwalają stereotypy o Polakach złodziejach – mówi pan Eugeniusz.

Kilka dni temu nad głównymi ulicami w mieście, w ordynarny sposób powieszono ostrzeżenia dla właścicieli rowerów. Na banerach jest informacja w dwóch językach – polskim i niemieckim: NIE DAJ SIĘ ZŁODZIEJOWI!  Sfotografuj swój rower i stosuj zabezpieczenia. Jest tez logo policji oraz herb Świnoujścia.

Mieszkańcy miasta uważają, że straszenie turystów nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego lepszy rezultat można osiągnąć organizując częstsze akcje znakowania rowerów.

Do pomysłu rozwieszenia banerów jeszcze nikt się nie przyznał.

 

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

3 komentarze

  1. To oburzające, jak oni mogą? Lepiej nic nie mówić i po cichu kraść rowery… Przecież co chwilę tutaj kradną, jak leci, więc nie ma co się dziwić na ten napis. Ilu już ludziom buchneli rowerów i akcesoriów? Bardzo dobrze, łapy precz, zapracować na swoje.

  2. Widać że to policja to jak ma się przyznać? Masło maślane

  3. To że w Świnoujściu kradną rowery to żadna nowina każdy turysta o tym wie ?? mieliśmy ubaw po pachy w ostatnie wakacje zostawiliśmy auto na parkingu ups otwarte na całe 7dni i nikt nawet nie zajrzał a rowery dwa razy próbowali ukraść tylko debile nie mogli poradzić sobie z zamknięciem nie mówię że to wstyd dla miasta po prostu taka miejscowa atrakcja i tradycja z!!@#$%^&* rower ???????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.