Strona główna / Lokalne / W mieście przybyło prawie 100 stojaków na rowery

W mieście przybyło prawie 100 stojaków na rowery

W kilkunastu ważnych miejscach w mieście zamontowane zostały nowe, solidne stojaki rowerowe. Łącznie jest ich prawie 100 sztuk.

Rower, to swoisty znak czasu. Gdy coraz bardziej musimy dbać o ekologię, środowisko i własne zdrowie staje się zarówno codziennym środkiem komunikacji oraz rekreacji. Świnoujście od lat rozwija sieć dróg i ścieżek rowerowych i bezsprzecznie w regionie należy pod tym względem do liderów.

Za tym musi iści także infrastruktura towarzysząca, której integralnym elementem są stacje rowerowe i stojaki. Na wakacje 2019 r. w mieście przybywa prawie 100 stojaków w kilkunastu newralgicznych miejscach rozsianych po całym Świnoujściu.

Z nowych stojaków możemy już korzystać np. przy przystaniach promowych na Warszowie i przy ul. Wybrzeże Władysława IV, przy Galerii Promenada (ul. Żeromskiego), przy żłobkach ul. Wyspiańskiego czy przedszkolu ul. Batalionów Chłopskich. Kilka nowych stacji powstało też w Przytorze.

Stojaki są solidne – takie, jakie preferują rowerzyści. Wykonane ze stalowych rur, do których przypinając nasz pojazd możemy być pewni, że pozostawiamy go bezpiecznie.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Pamiętajmy, aby oznaczyć swoją posesję. To numer, który może uratować życie

Mogłoby się wydawać, że widoczny numer posesji jest zaledwie mało znaczącym szczegółem. Nic bardziej mylnego, …

2 komentarze

  1. Jeszcze potrzebne są ścieżki rowerowe. Bo ich jak na lekarstwo. Codziennie jezdżę do pracy z narażeniem życia. Gdzie są ścieżki nad morze od strony miasta? A tyle osób codziennie dojeżdża do pracy. I codziennie musimy słuchać uwag że jeździmy po chodnikach. A gdzie mamy jeździć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.