Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu chcą wybudować pumptrack
DCIM103GOPRO

W Świnoujściu chcą wybudować pumptrack

Tor pumptrack do jazdy na rowerach zamierza w najbliższym czasie wybudować samorząd Świnoujścia – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Są to tory dla rowerzystów po których jeździ się bez pedałowania. Jest to miejsce na tyle atrakcyjne, że miasta budują je coraz częściej. Świnoujście już od dawna szuka miejsca pod taką inwestycję. Rozważamy teraz przy ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu ciepłowni –mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Pumptruck to plac rowerowy łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Zobacz również

Stowarzyszenie ze Świnoujścia chce rozwijać technologię odnawialnych źródeł energii

Po 7 miesiącach od podpisania Listu Intencyjnego związanego z powstaniem Uznamsko-Wolińskiej Doliny Wodorowej w dniu …

5 komentarzy

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A jak już co zakwestionuje Michalska, to klękajcie narody…

  2. To by była super sprawa dla dzieci i młodzieży na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatnio był pumptruck z fundacji Kult i synek był zadowolony. Oby doszło do skutku.

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Fajne mają czy mieli hopki na wzgórzu Kalkberg (Wzgórzu Czarownic), a nie takie coś, dla wymodelowanych, nażelowanych cieci.

    • Fajnie by było gdyby władze miasta podjęły rozmowy z zawodnikami rowerowymi ze Świnoujścia. Sami wychodzili z inicjatywa aby ocenić projekt lub pomoc w realizacji. Ale jak widac miasto zna się lepiej jak osoby które maja odczynienia z tym sportem i takimi miejscami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.