Strona główna / Hobby / Wiatr w żagle! I Regaty Gryfa o puchar Marszałka Województwa

Wiatr w żagle! I Regaty Gryfa o puchar Marszałka Województwa

W miniony weekend, 5-7 lipca, odbyły się I Regaty Gryfa o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Impreza organizowana przez klub żeglarski „Bryza” została wsparta przez Pomorze Zachodnie.

Po zachodniej stronie toru podejściowego do Świnoujścia, jachty mogły uczestniczyć w trzech wyścigach. Pierwszy z nich to długi -18 NM, pozostałe dwa krótkie, na wiatr i z wiatrem, o długości 4NM . Sportowe, wodne zmagania zakończyła niedzielna uroczystość wręczenia pucharów i nagród rzeczowych.

Regaty zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Organizacja wydarzenia zaplanowana została przez Młodzieżowy Klub Żeglarski „Bryza” na ten rok, aby wspólne świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że w modernizacji portów Pomorza Zachodniego to właśnie fundusze unijne mają swój nieoceniony udział.

Województwo zachodniopomorskie to obszar o olbrzymim potencjale turystycznym. Na jego terenie powstał Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który jest wizytówką regionu dla aktywnych. Szlak ten to kilkadziesiąt marin i portów jachtowych zlokalizowanych nad Odrą, nad jeziorem Dąbie, w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego oraz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Między innymi w Szczecinie, Gryfinie, Nowym Warpnie, Stepnicy, Kamieniu Pomorskim czy Kołobrzegu. To także najkrótsza droga wodna z Berlina do Skandynawii, skomunikowana z drogami wodnymi Wielkopolski – prowadzi aż do Gdańska.

Źródło: WZP

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.