Strona główna / Lokalne / Wydobycie miny. Wstrzymane zostaną promy. Ewakuacja pasażerów z pociągów

Wydobycie miny. Wstrzymane zostaną promy. Ewakuacja pasażerów z pociągów

Na czas transportu miny poza port Świnoujście na krótko zostanie wstrzymane kursowanie promów na obu świnoujskich przeprawach.

Ostatnie (przed przejściem jednostki z niebezpiecznym ładunkiem) promy „Bielik” na przeprawie promowej „Warszów” odbiją z obu stron o godzinie 8.00. Ponownie zostaną wznowione po przejściu okrętu na odległość bezpieczną dla przeprawy. Planowana przeprawa w kursowaniu promów na przeprawie to około 30-40 minut.

Analogicznie jeśli chodzi o ogólnodostępną przeprawę „Karsibór”; tu ostatnie – przed przejściem okrętu – promy odbiją z obu stron o godzinie 7.30

Pociągi ze Świnoujścia, których odjazd zgodnie z rozkładem planowany jest w godzinach 7.30 do 8.27 wyruszą zgodnie z planem. Osobom udającym się na pociąg w tych godzinach przypominamy, że ostatni prom „Bielik” odbije z lewobrzeża (centrum) o godzinie 8.00. Wcześniej przeprawa będzie funkcjonowała normalnie.

Pociągi przyjeżdżające do Świnoujścia w godzinach 8.00 – 9.00. Do godziny 8.20 dojadą na stacji głównej Świnoujście, a ich pasażerowie na czas przepłynięcia okrętu z bombą, będą ewakuowani do budynku dworca głównego PKP.

Zobacz również

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.