Strona główna / Lokalne / Bon Seniora 2019. Pamiętajcie o dowodzie osobistym, numerze konta i… okularach

Bon Seniora 2019. Pamiętajcie o dowodzie osobistym, numerze konta i… okularach

Od dziś 15 lipca do 13 września 2019 r w sali teatralnej domu kultury przy ulicy Matejki 11 przyjmowane są wnioski o świadczenie Bon Seniora 2019. W tym roku mieszkańcy Świnoujścia, którzy ukończyli lub w tym roku skończą 65 lat, w ramach bonu otrzymają 300 złotych z przeznaczeniem na świadczenia zdrowotne, w tym kupno leków oraz wydarzenia kulturalne.

– To druga edycja Bonu Seniora, ale pierwsza, w której uprawnieni otrzymają w gotówce 300 złotych na swoje konta bankowe – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz: – Dzięki temu będą je mogli wydać nie tylko na świadczenia zdrowotne, czy wydarzenia kulturalne, ale także na kupno leków. A to przecież dla wielu z nich naprawdę ważna rzecz.

Punkt przyjęć czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.30. Tam też dostępne są formularze wniosku, a pracownicy pomogą w ich wypełnieniu. Należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz numer konta bankowego, na który  zostanie przelane świadczenie Bon Seniora 2019.

– Wszystko przebiega sprawnie, nie ma długich kolejek – mówi pracownicy przyjmujący wnioski: – Mamy tylko prośbę. Jeśli ktoś potrzebuje okularów do czytania i pisania, to prosimy nie zapomnijcie Państwo ich wziąć ze sobą z domu idąc złożyć wniosek. Bo to się niestety zdarza.

– Na razie przyjmujemy wnioski w centrum miasta na lewobrzeżu – mówi Gabriela Fliś – Niśkiewicz, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście. – Ale, podobnie, jak to było w poprzedniej edycji Bonu Seniora, taki sam punkt przyjęć uruchomimy także na prawobrzeżu. O szczegółach, czyli gdzie i kiedy, poinformujemy w osobnym komunikacie.

Każdy, komu przysługuje Bon Seniora, otrzyma imienną kartę, upoważniającą do korzystania ze zniżek na świadczenia zdrowotne wymienione w informatorze, który również otrzyma wraz z tą kartą.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Świnoujście. Telefon : 91 321 54 46, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Tekst i zdjęcia

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.