Strona główna / Lokalne / XXI Świnoujskie Wieczory Organowe. Kolejny koncert już w piątek

XXI Świnoujskie Wieczory Organowe. Kolejny koncert już w piątek

W kolejny piątkowy (19.07) festiwalowy koncert na zabytkowych organach grać będzie Katarzyna OLSZEWSKA – absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego.

Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej Od 1992 roku jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku–Oliwie, gdzie grając prezentuje słynne organy oliwskie. Jako solistka oraz kameralistka koncertuje na festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej na terenie całego kraju i za granicą. Współpracuje z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Opery Bałtyckiej. Katarzyna Olszewska w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów od wczesnego baroku po muzykę współczesną. Od 2007 roku jest kierownikiem artystycznym Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Wystąpi także Jacek SZYMAŃSKI – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno -Aktorskim w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów Bachakademie (Stuttgart). Stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dni Drozdowo-Łomża, Prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu. W dorobku artystycznym posiada; 40 partii operowych kompozytorów klasycznych, romantycznych, i współczesnych; formy kameralne id baroku do współczesności. Brał udział w licznych tourne zagranicznych z polskimi filharmoniami i teatrami operowymi, m.in.: Austria, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Włochy,Kanada.

W programie koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak;Alessandro STRADELLA Andrea LUCCHESI, Francesco DURANTE, Johann Sebastian BACH, Joseph HAYDN, Wolfgang Amadeusz MOZART, Theodore DUBOIS, Adolf DOSS, Luigi LUZZI i Cesar FRANCK.

Zobacz również

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac – powiedziała w czwartek Julita …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.