Strona główna / Lokalne / Przystań w Łunowie wybudowana. Zobaczcie jak wygląda

Przystań w Łunowie wybudowana. Zobaczcie jak wygląda

Montaż pomostów dla jednostek pływających zwieńczyła budowę nowej przystani żeglarskiej w Łunowie. Wykonawca zgłosił zakończenie realizacji inwestycji. 

Przystań jest kolejnym elementem wzbogacającym Zachodniopomorski Szlak Żeglarski i zwiększającym atrakcyjność Świnoujścia. Mimo, iż jest to obiekt przeznaczony głównie dla żeglarzy, warto tam pojechać nawet jeśli się nie żegluje. Z tarasu widokowego, który powstał na dachu głównego budynku rozpościera się bowiem niesamowity widok na Wielką Strugę i sąsiednie wyspy.

Pomosty do cumowania jednostek pływających były ostatnim elementem prowadzonej inwestycji. Przetransportowane zostały w ubiegłym tygodniu torem wodnym ze Szczecina. Na miejscu pozostał tylko ich montaż do wcześniej wykonanych słupów.

Będzie tu mogło jednocześnie cumować około 60 łodzi. Na lądzie wybudowane zostało pełne zaplecze sanitarne (toalety, prysznice, szatnie), jest też slip do wyciągania łodzi na brzeg oraz wiata do grillowania wraz z ławami.

Zgłoszenie zakończenia prac oznacza, że inwestor może rozpocząć procedurę odbiorową. Dopiero po odbiorze i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie będzie można korzystać z nowej przystani.

Jednocześnie zwiększony został zakres przebudowy ul. Odrzańskiej. Wykonawca oprócz wymiany nawierzchni na dotychczasowej drodze będzie miał za zadanie wybudowanie dojazdu do nowej przystani.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Tunel w Świnoujściu. Odpompowują 12 tysięcy metrów sześciennych wody!

Lada dzień rozpocznie się demontaż maszyny TBM Wyspiarka, która wydrążyła tunel pomiędzy wyspami Uznam i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.