Strona główna / Lokalne / Świnoujście. Ryk samolotowych silników chwilę po uroczystościach wybuchu Powstania Warszawskiego

Świnoujście. Ryk samolotowych silników chwilę po uroczystościach wybuchu Powstania Warszawskiego

Pięć historycznych samolotów przeleciało w czwartek około godziny 17.30 nad Świnoujściem. Ryk silników zainteresował przechodniów, zwłaszcza, że nikt nie podawał wcześniej informacji o jakiejkolwiek rekonstrukcji historycznej. Obecność samolotów w Świnoujściu nie była wcześniej zaplanowana.

Nad Świnoujściem przeleciały samoloty z grupy The Flying Bulls. To grupa entuzjastów lotnictwa pasjonująca się historycznymi samolotami. Na niebie można było zobaczyć

B-25 – średni bombowiec amerykański z okresu II wojny światowej, amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej Lockheed P-38, amerykański samolot używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60 T-28, oraz Vought F4U Corsair – samolot myśliwski lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Piloci samolotów wracali z Kostrzyna nad Odrą, gdzie dali pokaz podczas festiwalu Pol’and’Rock. W drodze powrotnej postanowili wylądować na lotnisku w Heringsdorfie.

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Jeden komentarz

  1. Było to o 18:30 nie 17:30… Prace o 18 kończę i to było po pracy jak spacerkiem do domu wracałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.