Strona główna / Lokalne / „Zakątek Zalesie” aktywność z widokiem na jezioro

„Zakątek Zalesie” aktywność z widokiem na jezioro

Od kilku dni na terenie sołectwa Wicko oddano do użytku nową przestrzeń do aktywności fizycznej, miejsce sportu i rekreacji. Siłownia znajduje się przy ul. Nadbrzeżnej, tuż przy chętnie uczęszczanych szlakach turystycznych, w okolicy Jeziora Wicko Małe.

Zamontowano zestaw trwałych urządzeń sprawnościowych zapewniających pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała i nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia. Wybór urządzeń jest nieprzypadkowy, dla kobiet zaplanowano urządzenia typu: orbitrek, zestaw: wahadło+ twister+piechur, dla mężczyzn – wyciąg górny + trenażer bicepsa, a dla najmłodszych zestawy „Malutek” – piechur/huśtawka i rower.

W sołectwie Wicko to pierwsze ogólnodostępne, niekomercyjne miejsce rekreacyjno-sportowe, przyjazne rodzinie, które pozwoli na integrację międzypokoleniową. Montaż urządzeń wykonał Zakład Ochrony Środowiska. Projekt został zrealizowany na wniosek i przy współpracy z Radą Sołecką Wicka, sfinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje, ze środków przyznanych na sołectwo Wicko. Jego koszt to około 24 tysięcy złotych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu, w miejscu gdzie cisza, spokój i piękne zachody słońca nad jeziorem.

Jadwiga Bober

Joanna Ścigała

UM w Międzyzdrojach

Fot. J. Mazur

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.