Strona główna / Lokalne / Międzynarodowy 161. parkrun

Międzynarodowy 161. parkrun

Pierwszy sierpniowy, najlepszy w mieście 161. parkrun Świnoujście tradycyjnie jak co sobota wystartował w Parku Zdrojowym punktualnie o godzinie 9.00. Dzisiejszego ranka na zmaganie z pięciokilometrową trasą zdecydowało się 77 osób z czego 34 to jakże przeurocze panie, a 43 to wysportowani dżentelmeni.

1573 komary polubiło to wydarzenie, a 127 postanowiło wziąć w nim udział. Wśród biegaczy byli goście z różnych zakątków Polski i świata – między innymi z Gliwic, Berlina, Grudziądza, Świebodzic, Dąbrowy Górniczej, Szczecina, Cieszyna, Warszawy i innych miejscowości, których tutaj nie sposób wymienić.

Przed samym startem wszyscy uczestnicy oraz wolontariusze za pośrednictwem przekazu internetowego życzyło rychłego powrotu do zdrowia naszemu koledze Januszowi – Janusz wracaj do nas szybko i zdrowo. Następnie koordynator dał sygnał do startu i spragnieni biegu zawodnicy ruszyli w trasę.

W świnoujskiej lokalizacji parkrun miało dzisiaj miejsce 15 debiutów oraz pobito 6 rekordów życiowych co sprawia, że tutejszy bieg Parkrun, trasa oraz atmosfera bardzo sprzyja zawodnikom. Najkrócej na trasie przebywały: Anna BIENIECKA (22:24 – debiut Parkrun), Jessica GRASSO (23:25) oraz Kerstin LUKSCH (23:41). Nadmienić tu warto, iż dla wszystkich tych pań był to pierwszy parkrun w Świnoujściu. W kategorii panów najszybsi dzisiaj byli: Piotr MOŹDZIERZ (18:18 – rekord życiowy), Paweł KONDZIOR (18:43 – pierwszy raz na Parkrun) i Robert DERDA (19:11). Najlepszym gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym wyników, wytrwałości oraz ukończenia biegu. Wszystkie szczegółowe wyniki można znaleźć na:

https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Na parkrunowym spotkaniu znalazł się czas na podsumowania – Jana Gryta otrzymała dyplom za pokonanie 100 parkrunów a w kategorii juniorów Kacper Mikiewicz za 10. Jeszce raz gratulacje.

Dzisiejszy #161 Parkrun Świnoujście został zorganizowany przy udziale i za sprawą 19 wolontariuszy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na trasie oraz administrowali wyniki na mecie. Zatem ślemy im niskie ukłony i serdeczne podziękowania. Nie mniej serdecznie dziękujemy za wsparcie naszym lokalnym partnerom – Hotelowi „Trzy Wyspy” i Uzdrowisku Świnoujście S.A. za cotygodniowe wsparcie.

A za tydzień sobota, a jak sobota to Parkrun. Także jeśli chcecie poprawić swój wynik lub tylko swoją kondycję serdecznie zapraszamy do Parku Zdrojowego. Oferta też jest skierowana do osób, które wypoczywają w naszym mieście – zapraszamy do wspólnego biegu, truchtu lub marszu w przemiłej atmosferze. Będzie nam niezmiernie miło was widzieć, gościć i poruszać się z wami.

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.