Strona główna / Lokalne / Ścieżka rowerowa donikąd. Ani przejścia, ani przejazdu

Ścieżka rowerowa donikąd. Ani przejścia, ani przejazdu

Dokąd prowadzi ścieżka rowerowa oraz chodnik biegnące wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w kierunku granicy – zastanawia się jeden z działkowców. Kilkanaście metrów przed granicą kończy się ścieżka i chodnik o czym informuje znak drogowy i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to że ze ścieżki i chodnika korzysta bardzo wielu działkowców, a ruch samochodowy jest bardzo intensywny.

– Logiczne myślenie podpowiada że na końcu chodnika i ścieżki powinno się wyznaczyć przejście dla pieszych i śluzę dla rowerów, co znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo działkowców chcących dostać się na przystanek lub do świetlicy – pisze działkowiec.

Na próżno szukać w tym miejscu przejścia, pozostaje łamać przepisy i przechodzić w miejscu niedozwolonym. W okresie od wiosny do jesieni przez ulicę przechodzą setki ludzi, a ruch samochodowy jest naprawdę bardzo intensywny pozostaje tylko modlić się, aby nic się nie stało.

– Władze miasta pompują ogromne pieniądze w dzielnicę nadmorską, bo to turystyka, a z tego jest kasa. Niestety zapominając o mieszkańcach, a oni korzystają z działek i należałoby zapewnić im bezpieczeństwo. Wstyd włodarze! Nas działkowców w tym mieście są tysiące i to my was wybieraliśmy, a nie turyści – dodaje.

 

 

 

Zobacz również

Prawobrzeże. Przejście przez przejazd i dostęp do Podziemnego Miasta

Jest porozumienie Miasto – PKP PLK w sprawie przejścia przez przejazd kolejowy przy ulicy Ku …

7 komentarzy

 1. Może warto pojechać do innego miasta w Polsce i porównać warunki życia z jakich macie okazję korzystać – gorąco polecam !

  Dziwna jest też maniera traktowania dzielnicy nadmorskiej jako odrębnego ,obcego fragmentu miasta ależ jesteście nieszczęśliwi ,że ona istnieje !

  Niemiaszki – no cóż , można i tak traktować swoich sąsiadów – czyżby jakiś kompleks ?

  polaczek

  Ps

  Co do połączenia tras rowerowych w większą całość – pełna zgoda .ważna jest też kwestia nawierzchni. – kostka brukowa to nie najlepszy pomysł

 2. Ludzie o czym wy marzycie o przejściu dla pieszych? Urzędnicy i Pan Prezydent maja was głęboko w d…… może przed wyborami dało by się wskórać ale teraz? Zaraz wymyślą 100 powodów i przepisów dlaczego tam nie może być przejścia.Gorzej jak specjalistka od betonu vel.Barbara wpadnie na pomysł aby zlikwidować przystanek.ONI NAS MAJĄ W DUPIE

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  W całym mieście drogi rowerowe, to kupa do donikąd.
  Idzie, idzie, idzie i kończy się – każda ścieżka tak ma.
  Jeden wielki pajęczy gniot, niczym stolec.
  Projektuje te ścieżki ludzie głupi, którzy nie widzieli w życiu roweru, a durnie im przyklaskują.
  Wiocha w ൯….
  I

 4. Podobno przed wyborami było ugrupowanie które miało hasło Miasto dla mieszkańców, teraz mają okazję się wykazać i ruszyć ten temat. Jak znam życie nie tkną tego i będą udawać że nie czytali i nic nie wiedzą.

 5. Trzeba o tym pamiętać przed przyszłymi wyborami kiedy to wszyscy kandydaci na radnych są bardzo mili i kłaniają się na ulicy.Swoją drogą to problem z brakiem przejścia w tym miejscu jest bardzo duży.

  • W tygodniu jeszcze uda się przeskoczyć ale piątek,sobota-niedziela kiedy niemiaszki jadą na zakupy to tragedia ale cóż urząd ma nas gdzieś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.