Strona główna / Lokalne / Ścieżka rowerowa donikąd. Ani przejścia, ani przejazdu

Ścieżka rowerowa donikąd. Ani przejścia, ani przejazdu

Dokąd prowadzi ścieżka rowerowa oraz chodnik biegnące wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w kierunku granicy – zastanawia się jeden z działkowców. Kilkanaście metrów przed granicą kończy się ścieżka i chodnik o czym informuje znak drogowy i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to że ze ścieżki i chodnika korzysta bardzo wielu działkowców, a ruch samochodowy jest bardzo intensywny.

– Logiczne myślenie podpowiada że na końcu chodnika i ścieżki powinno się wyznaczyć przejście dla pieszych i śluzę dla rowerów, co znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo działkowców chcących dostać się na przystanek lub do świetlicy – pisze działkowiec.

Na próżno szukać w tym miejscu przejścia, pozostaje łamać przepisy i przechodzić w miejscu niedozwolonym. W okresie od wiosny do jesieni przez ulicę przechodzą setki ludzi, a ruch samochodowy jest naprawdę bardzo intensywny pozostaje tylko modlić się, aby nic się nie stało.

– Władze miasta pompują ogromne pieniądze w dzielnicę nadmorską, bo to turystyka, a z tego jest kasa. Niestety zapominając o mieszkańcach, a oni korzystają z działek i należałoby zapewnić im bezpieczeństwo. Wstyd włodarze! Nas działkowców w tym mieście są tysiące i to my was wybieraliśmy, a nie turyści – dodaje.

 

 

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

7 komentarzy

 1. Może warto pojechać do innego miasta w Polsce i porównać warunki życia z jakich macie okazję korzystać – gorąco polecam !

  Dziwna jest też maniera traktowania dzielnicy nadmorskiej jako odrębnego ,obcego fragmentu miasta ależ jesteście nieszczęśliwi ,że ona istnieje !

  Niemiaszki – no cóż , można i tak traktować swoich sąsiadów – czyżby jakiś kompleks ?

  polaczek

  Ps

  Co do połączenia tras rowerowych w większą całość – pełna zgoda .ważna jest też kwestia nawierzchni. – kostka brukowa to nie najlepszy pomysł

 2. Ludzie o czym wy marzycie o przejściu dla pieszych? Urzędnicy i Pan Prezydent maja was głęboko w d…… może przed wyborami dało by się wskórać ale teraz? Zaraz wymyślą 100 powodów i przepisów dlaczego tam nie może być przejścia.Gorzej jak specjalistka od betonu vel.Barbara wpadnie na pomysł aby zlikwidować przystanek.ONI NAS MAJĄ W DUPIE

 3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  W całym mieście drogi rowerowe, to kupa do donikąd.
  Idzie, idzie, idzie i kończy się – każda ścieżka tak ma.
  Jeden wielki pajęczy gniot, niczym stolec.
  Projektuje te ścieżki ludzie głupi, którzy nie widzieli w życiu roweru, a durnie im przyklaskują.
  Wiocha w ൯….
  I

 4. Podobno przed wyborami było ugrupowanie które miało hasło Miasto dla mieszkańców, teraz mają okazję się wykazać i ruszyć ten temat. Jak znam życie nie tkną tego i będą udawać że nie czytali i nic nie wiedzą.

 5. Trzeba o tym pamiętać przed przyszłymi wyborami kiedy to wszyscy kandydaci na radnych są bardzo mili i kłaniają się na ulicy.Swoją drogą to problem z brakiem przejścia w tym miejscu jest bardzo duży.

  • W tygodniu jeszcze uda się przeskoczyć ale piątek,sobota-niedziela kiedy niemiaszki jadą na zakupy to tragedia ale cóż urząd ma nas gdzieś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.