Strona główna / Lokalne / Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

Dwie promenady już połączone. Jest nowe (główne) wejście na plażę

Można już łatwo, miło i przyjemnie wejść na plażę na przedłużeniu ul. Powstańców Śląskich. Wykonawca wybudował nowe wejście na plażę. Bodaj najważniejsze z wszystkich. 

Jego znaczenie polega na tym, że umożliwia ono wjazd samochodów technicznych i karetek. W jego sąsiedztwie znajduje się także baza WOPR. Na jego końcu, już na plaży, został zbudowany plac manewrowy. Choć wiele osób twierdzi, że to ewentualne lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba może tu lądować helikopter. Ale w ubiegłym roku mieliśmy lądowanie bezpośrednio na piasku. Ten plac wykonano raczej po to, by samochody mogły tu zawrócić. Ot. choćby karetki” – opowiadają ratownicy WOPR.

Nowowybudowane wejście jest elementem budowy Promenady Zdrowia, jednak w przeciwieństwie do ciągu pieszego na tej promenadzie jest wyłożone z płytek koloru czarnego (reszta promenady jest biała). Mają one niestandardową grubość 10 cm (standardowe do budowy nawierzchni spacerowych mają grubość 8 cm). Pod płytkami wykonano wzmocnioną podbudowę.

We wtorek (6 sierpnia) pracownicy firmy wykonującej wejście robili jeszcze ze specjalnej masy gresowej połączenie z wejściem na kładkę spacerową na wydmie.

Wejście jest oświetlone przy użyciu energooszczędnych latarni.

Jego wykonanie pozwala nie tylko wejść na plażę z miasta, ale łączy z sobą promenady. Teraz można przespacerować się wzdłuż morza rozpoczynając spacer od ul. Interferie – powstałą wiosną tego roku nową częścią promenady, i dalej poprzez promenadę równoległą do ul. Żeromskiego mijając Baltic Park Molo i muszlę koncertową dojdziemy poprzez nowe wejście do Promenady Zdrowia, którą możemy przejść aż w rejon ul. Małachowskiego. Łącznie to ponad dwukilometrowy spacer.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.