Strona główna / Lokalne / Dwa niewybuchy usunięte z dna Zalewu Szczecińskiego

Dwa niewybuchy usunięte z dna Zalewu Szczecińskiego

Marynarze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża bezpiecznie podnieśli z dna Zalewu Szczecińskiego dwa niewybuchy z czasów wojny. Teraz pracują dalej, na morzu, bo waśnie na poligonie morskim oba niewybuchy zostaną unieszkodliwione.

– Niektórzy pytali, dlaczego akcję przeprowadza się w dzień pracujący, a nie w niedzielę, jak to było poprzednio. Wyjaśniam. Termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo marynarzy 8 FOW, tych którzy schodzą na dno i podejmują niewybuchy na pokład okrętu, a potem je transportują na poligon i tam niszczą. To jest najważniejsze. To, że świeci słońce i jest ciepło, nie oznacza dobrych warunków dla nurków – minerów. Dlatego to marynarka ustala termin. Wczoraj te warunki nie były sprzyjające, w czwartek (15 sierpnia, święto również) – informuje prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Według prognoz dzisiejszy dzień był tzw. okienkiem pogodowym, jedynym w tym tygodniu był dogodnym dla takiej akcji. 


– Dziękuję wszystkim, którzy na wodzie i lądzie zadbali o bezpieczeństwo: Policji, Straży Granicznej, Pomorskiemu Oddziałowi SG, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownikom Wodnym.
zdjęcia z wydobycia niewybuchów 8 FOW – napisał na Facebooku Janusz Żmurkiewicz.

Zobacz również

Raport z postępu prac na placu budowy tunelu

Na wyspie Wolin trwają odbiory przebudowanej linii kablowej wysokiego napięcia 110 kV. W ubiegłym tygodniu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.