Strona główna / Lokalne / Czy kluby sportowe ze Świnoujścia powinny płacić „złotówkę” za wynajem obiektów?

Czy kluby sportowe ze Świnoujścia powinny płacić „złotówkę” za wynajem obiektów?

Morski Klub Sportowy Flota chciałby, aby prezydent Świnoujścia pochylił się  nad cenami wynajmu obiektów sportowych dla klubów z terenu miasta. Dziś jest tak, że kluby dostają dotację z miasta, ale znaczną część wydają na wynajem obiektów sportowych. 

Muszą płacić nawet, gdy niekomercyjnie szkolone są dzieci i młodzież.

– Wynajem obiektów pochłania znaczącą część budżetu. Dobrze byłoby stworzyć takie warunki, aby obniżyć te koszty, a nawet więcej – korzystać z obiektów za przysłowiową złotówkę. Często mamy treningi wieczorami, a koszty oświetlenia są znacznie wyższe niż samego wynajmu boiska – mówi Marcin Adamski z Floty Świnoujście.

Dziś MKS Flota otrzymuje 247 tys. zł dotacji od miasta. Może także liczyć na sponsorów.

– Jestem bardzo zbudowany postawą pana prezydenta. Przekazał środki za awans do IV ligi. Pomaga nam w działalności statutowej, zorganizował spotkanie z ludźmi chętnymi do wspierania sportu- wymienia Marcin Adamski.

Działaczom sportowym chodzi głównie o zwolnienia z części opłat za szkolenia na dwóch boiskach syntetycznych: przy ulicy Białoruskiej oraz Matejki. Cena najmu dla stowarzyszeń wynosi 31 złotych za godzinę. Dodatkowo trzeba zapłacić za oświetlenie w  godzinach wieczornych.

 

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

4 komentarze

  1. A gdzie Pan A…. był 4, 3, 2 lata temu, kiedy to FLOTA była w zupełnie innym miejscu gdzie jest teraz ? Przyszedł na gotowe i teraz się chełpi tym, że to on wszystko on zrobił i doprowadził do takiego do tego miejsca FLOTĘ gdzie jest teraz.

  2. Flota i tak moze sie cieszyc z takiego budzetu od miasta. Prawobrzeze dostaje 1/4 tej kwoty, a tez musi placic za boisko i oswietlenie. Czyli koszty eksploatacji ma takie samo jak Flota.
    Przypominam, ze Prawobrzeze wlasnie awansowalo do V ligi. Szkoda, ze nie moze liczyc na takie wsparcie Prezydenta, ktory chyba jest prezydentem wszystkich swinoujscian, tych z Prawobrzeza rowniez, a jakos nie kojarze aby organizowal spotkania Praobrzeza z osobami chenymi do wspierania sportu. Moze teraz to sie zmieni?

  3. I na pewno teraz Pan Prezydent się pochyli nad prośbą Klubu. A dlaczego wcześniej nie było takiej możliwości ?

  4. FLOTA już o tym mówiła i wspominała Panu Prezydentowi 4,3,2 i rok temu. Sytuacja ta nie jest czymś nowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.