Strona główna / Lokalne / Opinie pasażerów na temat krótkiego autobusu

Opinie pasażerów na temat krótkiego autobusu

W Świnoujściu testowane są krótkie autobusy. Większości pasażerów podobają się nowe pojazdy, jednak uważają, że nie sprawdzą się na trasach po których jeździ wielu podróżnych. Jakie są ich opinie? Nasz reporter rozmawiał z nimi w autobusie linii A.

– To dobry sposób na problem z przejazdami autobusów zwłaszcza w dzielnicy nadmorskiej. Tam ciężko pokonuje się zakręty, gdy kierowcy aut osobowych źle parkują. Taki krótki autobus bez problemu poradzi sobie z takimi miejscami.

– Nie sprawdzi się na liniach okrężnych. Latem, albo gdy pada deszcz, komunikacją jeździ wiele osób. Wtedy będzie ścisk w takim autobusie.

– Siedzenia są wygodne. Jeżdżę autobusem na działkę, więc wiele nie potrzebuję.

– Tego typu autobusy powinny robić poranne kursy rozwożąc pracowników po zakładach pracy w dzielnicy nadmorskiej. Dziś np. nie ma jak dostać się autobusem w kierunku wiatraka, a przecież tam pootwierały się hotele.

– Jeśli miasto planuje w przyszłości zrobić komunikację bezpłatną dla wszystkich, to krótkie autobusy nie są dobrym pomysłem, bo będzie tłok.

– Jestem za wprowadzeniem takich autobusów, pewnie mniej palą paliwa. Jednak linie powinny być krótsze, a przejazdy częstsze. Rezygnacja z autobusów okrężnych to konieczność, autobusy powinny jeździć też takimi ulicami po których do tej pory tego nie robiły: Kościuszki, Malczewskiego, wszędzie tam gdzie wybudowały się nowe budynki. Może połączyć Gdyńską z Grunwaldzką.

Turecki Karsan Atak będzie jeździł po Świnoujściu do niedzieli.

Autobus ma 8,15 metrów długości , 23 miejsca siedzące i 35 stojących.

 

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. Przy tych cenach biletów, to nawet jednoosobowe autobusy będę jeździły w pół puste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.