Strona główna / Lokalne / Czy w Świnoujściu powstanie więcej małych browarów z lokalnym piwem?

Czy w Świnoujściu powstanie więcej małych browarów z lokalnym piwem?

Od kilku lat obserwuje się nowy trend w produkcji wyrobów piwowarskich. Klienci coraz częściej interesują się piwami z małych lokalnych browarów, które są w stanie zaoferować szeroki wachlarz odmian. Wielu dostawców produkuje wyłącznie na rynek lokalny, inni obsługują rynek lokalny i dodatkowo zaopatrują restauracje i hotele.

Teraz Polacy i Niemcy łączą siły i chcą dać impuls lokalnym firmom po obu stronach granicy. Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu POMERANIA w Schwedt organizuje w dniu 25 września 2019 roku polsko-niemiecką wizytę studyjną przedsiębiorców.

– Nasz partner projektu organizuje wizytę studyjną dla przedsiębiorców z branży gastronomii i hotelarstwa, działających w turystyce. W Boitzenburgu i Hohenfinow planowane jest zwiedzanie  dwóch lokalnych browarów, a prelegenci zaprezentują pomysły i koncepcje w zakresie promocji regionalnego piwa. – informuje Katarzyna Rówińska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają transport na trasie ze Szczecina do Niemiec i z powrotem. Szczegółów można szukać na stronie internetowej Centrum Usługowo- Doradczego w Euroregionie Pomerania.

Zobacz również

Drony wzmocnią bezpieczeństwo Portu Szczecin-Świnoujście

Priorytetem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oprócz wzrostu przeładunków jest bezpieczeństwo. Niedawne kontrole …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.