Strona główna / Lokalne / Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

– Dzięki tej przystani dzieci i dorośli będą mogli spełniać swoje marzenia. Ma ona służyć przede wszystkim żeglarzom, ale będzie także wizytówką Waszej dzielnicy – mówił Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz do żeglarzy i mieszkańców Przytora i Łunowa podczas sobotniej (17 sierpnia) uroczystości otwarcia Przystani Łunowo.

Nowa przystań w Łunowie jest 18. mariną na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim i drugą w Świnoujściu.

– Od lat inwestujemy w naszą żeglarską chlubę, jaką jest przystań w Basenie Północnym. Dziś dochodzi kolejna, a to nie wszystko. Już rozpoczęła się budowa przystani kajakowej w Karsiborzu. Tam też inwestować będziemy w bazę rybacką. Do tego dochodzi przystań w Ognicy – wyliczył Prezydent Żmurkiewicz.

Marina w Łunowie od 17 sierpnia służy braci żeglarskiej. Od rana przypływały tu łodzie, po raz pierwszy cumując przy nowych pomostach. Po Wielkiej Strudze pływali młodzi pasjonaci żagli na optymistach. Nową marinę licznie przyszli obejrzeć mieszkańcy Przytoru i Łunowa.

– Cieszę się, że jesteśmy razem w naszej nowej, pięknej marinie. Dziękuję władzom miasta, że uwierzyli nam, iż to miejsce jest potrzebne. Wierzę, że będziemy jednym z ulubionych miejsc na szlaku żeglarskim szlaku, a Łunowo, Przytór i Karsibórz staną się turystycznymi perełkami. Dzięki za to od nas wszystkich – mieszkańców – mówił Sławomir Nowicki, radny z Przytoru.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystego otwarcia gremialnie weszli na taras znajdujący się na budynku administracyjno-socjalnym skąd podziwiali widoki na rozlewisko Świny. Będzie to zapewne jedna z zalet wyróżniająca tę marinę. Widać stąd zarówno wieżę kościoła w Lubinie jak i Karsiborze.

Goście uroczystości biesiadowali jeszcze w nowej marinie jeszcze przez kilka godzin.

Nowa przystań kosztowała prawie 6,5 mln zł, z czego 1,8 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: M. Rabenda/UM Świnoujście

 

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

4 komentarze

  1. problem w tym że nikt z władz miasta ani OSIR-u nie wie którędy dopłynąć do tej przystani i jaka jest głębokość podejścia. nie jest tez wyznaczony tor podejściowy ale marina otwarta i zaprasza żeglarzy narażając tym samym ich na uszkodzenie jachtu brawo wy

  2. Radny Świnoujścia z Łunowa jak już. Do Przytoru to mu nie po drodze..

  3. Chyba na szlaku kajakowym bo na podejściu z wicka są miejsca gdzie jest tylko 0,5 mtr głębokości..

  4. To tylko radny Przytoru nie Świnoujścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.