Strona główna / Lokalne / Pożar statku w stoczni Gryfia w Świnoujściu

Pożar statku w stoczni Gryfia w Świnoujściu

Strażacy gasili pożar holownika w stoczni Gryfia w Świnoujściu. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Ogień zauważono około godziny 12.15. 

Do pożaru doszło na statku zacumowanym przy nabrzeżu. Zapalił się kolektor przewodu wentylacyjnego prowadzący z siłowni do przewodu kominowego.

Wiadomo, że nikomu nic się nie stało. Pożar gasiło 15 strażaków. W tym także straż wojskowa oraz statek pożarniczy.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

4 komentarze

  1. Ty, a holownik to przypadkiem nie statek? 😉

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Biedny holownik… :-(((

  3. Zaniedbania, a raczej zerowe inwestycje w majątek własny za czasów kiedy platforma zniszczyła swinoujska msr teraz wychodzą, inna sprawa to szef działu utrzymania ruchu, bo to w jego gestii było dbanie o majątek stoczni i stan techniczny, a jakie jest jego podejście każdy wie i dlatego jest jak jest

  4. Ludzie, nie wiecie co się stało, a piszecie pierdoły. Po pierwsze, nie zapalił się statek, tylko pojawił się ogień z wydechu silnika głównego holownika będącego na wyposażeniu stoczni. A po drugie strażacy nie gasili pożaru, bo gdy dojechali na miejsce ognia już nie było, został stłumiony systemem gaszenia kolektorów silnika przez mechanika z jednostki, tylko schładzali komin zespołu wydechowego. Tak na prawdę takie sytuacje zdażają się i nie wymagają takich interwencji, również i tu byłaby zbędna. Załoga wraz z pracownikami stoczni zachowała się profesjonalnie tłumiąc ogień spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.