Strona główna / Lokalne / 37-latek pobił ratownika medycznego

37-latek pobił ratownika medycznego

Ratownik medyczny przyjechał w karetce, aby pomóc pacjentowi, teraz sam potrzebuje pomocy.

– Do zdarzenia doszło w sobotę. Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mężczyzny zachowującego się w nienaturalny sposób. Na początku był spokojny, jednak po chwili zaczął ubliżać ratownikom. Na miejsce wezwano policjantów. Ich obecność nie uspokoiła pacjenta. W pewnym momencie mężczyzna kopnął w kolano naszego ratownika medycznego – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie pacjent trafił do szpitala. Nasz ratownik ma poważny uraz kolana – dodaje.

Rzecznik pogotowia ratunkowego przyznaje, że ataki na ratowników medycznych zdarzają się bardzo często.

– Najczęściej są to groźby słowne. Zarówno od pacjentów jak i osób, które są przy interwencji ratowników medycznych np. członków najbliższej rodziny. Zdarzają się też przypadki uszkodzenia karetek pogotowia – podkreśla.

W zeszłym roku poważnych sytuacji, w których musiała interweniować policja było około 50. Według prawa atak na ratownika medycznego wykonującego swoje obowiązki jest karany jak atak na policjanta.

Zobacz również

Będzie można pobić rekord w biegu na latarnię morską

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, wśród wielu imprez, odbędzie się kolejna, już dziewiąta …

Jeden komentarz

  1. Już nie długo takie śmiecie będą musieli sami sobie radzić bo ratowników jest coraz mniej i nie mam komu pracować, wtedy zobaczymy jak takie śmieci będą zdychać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.