Strona główna / Lokalne / 37-latek pobił ratownika medycznego

37-latek pobił ratownika medycznego

Ratownik medyczny przyjechał w karetce, aby pomóc pacjentowi, teraz sam potrzebuje pomocy.

– Do zdarzenia doszło w sobotę. Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mężczyzny zachowującego się w nienaturalny sposób. Na początku był spokojny, jednak po chwili zaczął ubliżać ratownikom. Na miejsce wezwano policjantów. Ich obecność nie uspokoiła pacjenta. W pewnym momencie mężczyzna kopnął w kolano naszego ratownika medycznego – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie pacjent trafił do szpitala. Nasz ratownik ma poważny uraz kolana – dodaje.

Rzecznik pogotowia ratunkowego przyznaje, że ataki na ratowników medycznych zdarzają się bardzo często.

– Najczęściej są to groźby słowne. Zarówno od pacjentów jak i osób, które są przy interwencji ratowników medycznych np. członków najbliższej rodziny. Zdarzają się też przypadki uszkodzenia karetek pogotowia – podkreśla.

W zeszłym roku poważnych sytuacji, w których musiała interweniować policja było około 50. Według prawa atak na ratownika medycznego wykonującego swoje obowiązki jest karany jak atak na policjanta.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Jeden komentarz

  1. Już nie długo takie śmiecie będą musieli sami sobie radzić bo ratowników jest coraz mniej i nie mam komu pracować, wtedy zobaczymy jak takie śmieci będą zdychać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.