Strona główna / Lokalne / 37-latek pobił ratownika medycznego

37-latek pobił ratownika medycznego

Ratownik medyczny przyjechał w karetce, aby pomóc pacjentowi, teraz sam potrzebuje pomocy.

– Do zdarzenia doszło w sobotę. Zespół ratownictwa medycznego został skierowany do mężczyzny zachowującego się w nienaturalny sposób. Na początku był spokojny, jednak po chwili zaczął ubliżać ratownikom. Na miejsce wezwano policjantów. Ich obecność nie uspokoiła pacjenta. W pewnym momencie mężczyzna kopnął w kolano naszego ratownika medycznego – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie pacjent trafił do szpitala. Nasz ratownik ma poważny uraz kolana – dodaje.

Rzecznik pogotowia ratunkowego przyznaje, że ataki na ratowników medycznych zdarzają się bardzo często.

– Najczęściej są to groźby słowne. Zarówno od pacjentów jak i osób, które są przy interwencji ratowników medycznych np. członków najbliższej rodziny. Zdarzają się też przypadki uszkodzenia karetek pogotowia – podkreśla.

W zeszłym roku poważnych sytuacji, w których musiała interweniować policja było około 50. Według prawa atak na ratownika medycznego wykonującego swoje obowiązki jest karany jak atak na policjanta.

Zobacz również

Nowe restrykcje. Zamknięte sanatoria, restauracje, dzieci tylko pod opieką dorosłych

Od soboty cała Polska czerwoną strefą, nauka w kl. 4-8 szkół podstawowych w trybie zdalnym, …

Jeden komentarz

  1. Już nie długo takie śmiecie będą musieli sami sobie radzić bo ratowników jest coraz mniej i nie mam komu pracować, wtedy zobaczymy jak takie śmieci będą zdychać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.