Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Warszowa: Tego wypadku można było uniknąć!

Mieszkańcy Warszowa: Tego wypadku można było uniknąć!

Do groźnego wypadku doszło we wtorek rano na ulicy Barlickiego. 19-letni chłopak jadący na rowerze został potrącony przez kierowcę dostawczego mercedesa na gryfickich numerach rejestracyjnych. Śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego.

– Tego wypadku można było uniknąć. Zamiast pieniędzy na palmy, trzeba najpierw zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. W porównaniu do lewobrzeża, na naszą dzielnicę przeznaczane są zdecydowanie mniejsze pieniądze. Proszę się przejść i zobaczyć jak wyglądają chociażby chodniki – mówi jedna z mieszkanek.

– Po wybudowaniu gazoportu na tym skrzyżowaniu jest bardzo niebezpiecznie. Rowerzysta skręcający w ulicę Ku Morzu musi skręcić na środkowy pas. Zawsze mam tam duszę na ramieniu, gdy z naprzeciwka szybko jadą tiry – opowiada jedna z mieszkanek.

Kilkusetmetrowy fragment drogi nie ma ani chodnika, ani ścieżki rowerowej, chociaż po drodze porusza się bardzo wiele osób jadących do latarni morskiej, na plażę, czy zwiedzać fortyfikacje.

– Ścieżka rowerowa kończy się za ulicą Sosnową, później rowerzyści muszą jechać po ulicy. Dopiero na Ku Morzu jest znowu ścieżka rowerowa – podkreśla kolejny.

 

 

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

4 komentarze

  1. Prezydent znowu zaślepki oczy seniorom dziwnymi podarunkami, bonami i Ci pójdą za nim a o młodych zapomni i niech na nich i ich rodziców czekają niebezpieczeństw …najlepiej wygnać ich z miasta i będzie mieć święty spokój.seniorzy znowu pójdą za nim a on będzie leniwie pić kawkę na promenadzie A na Warszowie założy księgę rekordów „pomysł na zapomnienie o Warszowie”

  2. Panie prezydencie niech Pan przyjedzie na warszow niech Pan sam zobaczy co się dzieje naj lepiej rowerem

  3. Jak ścieżka? Kasa poszła na Promenadę Zdrowia bo prezydent nie spaceruje po Warszowie.

    • Inaczej … przeciez Warszów ma swoich radnych ..np.Grupa Morska , moze zamiast pierdól na plazy , które za rok ,dwa mimo faktu po sezonie demontażu na zime i tak bedzie zdewastowane … wspaniały pomysl obecnej radnej GM p.Marszalek ,moze zamiast festynów na Warszowie radni GM , ktorzy tak kochaja swoja dzielnice zajma sie lobbingiem w kestii np. brakujacej sciezki rowerowej ?? Nawet 75 kamer tego problemu nie zalatwi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.