Strona główna / Lokalne / Świnoujście. Kręci ich bezpieczeństwo nad wodą

Świnoujście. Kręci ich bezpieczeństwo nad wodą

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- Bezpieczne wakacje” organizowanej wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologicznej w Świnoujściu i partnerami z niemieckiej organizacji CJD Insel Usedom- Zinnowitz zajmującej się profilaktyką i promocją zdrowia promowano wśród turystów zasady bezpiecznego spędzania czasu.

Młodzież biorąca udział w akcji dowiedziała się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, a także, w jaki sposób unikać zagrożeń podczas wakacyjnego wypoczynku i jak należy zabezpieczyć swoje rzeczy, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

Spotkanie z młodymi osobami wypoczywającymi w Świnoujściu było również okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi dowiedzieli się, że wchodząc do wody, muszą o tym fakcie powiadomić swojego opiekuna, a w przypadku zagubienia się na plaży, powinni podejść do ratownika wodnego lub umundurowanego policjanta.

Osobom dorosłym przypominano, że połączenie alkoholu z kąpielą w morzu, może być tragiczne w skutkach.

Młodzież biorąca udział w akcji otrzymała opaski na rękę, które służą do szybkiego kontaktu z opiekunem w przypadku zagubienia się na plaży oraz apteczki bezpieczeństwa, ponieważ przy minimalnych umiejętnościach udzielenia pierwszej pomocy, każdy z nas może stać się bohaterem ratując ludzkie życie.

Poruszono także temat handlu ludźmi- zagrożenia, na które szczególnie w sezonie letnim narażona jest młodzież, podejmując dorywczą pracę poza granicami kraju.

Młodzież dowiedziała się także, jak szkodliwe dla zdrowia może być zażywanie wszelkich środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się nawet z utratą życia.

Osoby starsze ostrzegano przed niebezpieczeństwami ze strony oszustów działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestrzeżono seniorów przed niemającymi skrupułów oszustami, których celem jest popełnienie przestępstwa na szkodę osób w podeszłym wieku.

Apelowano o rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, przypominając, że we wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.