Strona główna / Lokalne / Jak rozpoznać dezinformację? Młodzież uczyła się w Świnoujściu

Jak rozpoznać dezinformację? Młodzież uczyła się w Świnoujściu

W Świnoujściu zachodniopomorska młodzież uczyła się jak reagować na kłamstwo, obnażać manipulacje, zwalczać mowę nienawiści i dezinformację. 

– Przyznam uczciwie, że zdarzyło mi się kilka razy podać dalej nieprawdziwą informację na Twitterze, a cóż dopiero młodym ludziom.  Zorganizowaliśmy warsztaty z młodymi ludźmi, którzy są bardzo sprytni i mądrzy, ale nie mają takiego bagażu doświadczeń, jakie mają osoby starsze. W social mediach mamy do czynienia z bardzo sprytnymi graczami,  dlatego trzeba być bardzo uważnym i bardzo uważać – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego i autor apelu o wsparcie środkami unijnymi trzech filarów zapobiegających dezinformacji.

– Po pierwsze edukacja i praca z młodymi ludźmi, po drugie współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami, które specjalizują się w wychwytywaniu dezinformacji, i trzecia rzecz to jest wsparcie lokalnych, solidnych, rzetelnych mediów – takich w których pod artykułem podpisany jest autor – dodaje marszałek.

Spotkanie w Świnoujściu było okazją do zobaczenia jak młodzież z Pomorza Zachodniego występuje przeciwko fake newsom i mowie nienawiści w mediach społecznościowych.

Zobacz również

Nie przegap! Plan wydarzeń organizowanych w lutym

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem imprez kulturalnych oraz sportowych organizowanych w Świnoujściu.   Luty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.