Strona główna / Lokalne / Jak rozpoznać dezinformację? Młodzież uczyła się w Świnoujściu

Jak rozpoznać dezinformację? Młodzież uczyła się w Świnoujściu

W Świnoujściu zachodniopomorska młodzież uczyła się jak reagować na kłamstwo, obnażać manipulacje, zwalczać mowę nienawiści i dezinformację. 

– Przyznam uczciwie, że zdarzyło mi się kilka razy podać dalej nieprawdziwą informację na Twitterze, a cóż dopiero młodym ludziom.  Zorganizowaliśmy warsztaty z młodymi ludźmi, którzy są bardzo sprytni i mądrzy, ale nie mają takiego bagażu doświadczeń, jakie mają osoby starsze. W social mediach mamy do czynienia z bardzo sprytnymi graczami,  dlatego trzeba być bardzo uważnym i bardzo uważać – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego i autor apelu o wsparcie środkami unijnymi trzech filarów zapobiegających dezinformacji.

– Po pierwsze edukacja i praca z młodymi ludźmi, po drugie współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami, które specjalizują się w wychwytywaniu dezinformacji, i trzecia rzecz to jest wsparcie lokalnych, solidnych, rzetelnych mediów – takich w których pod artykułem podpisany jest autor – dodaje marszałek.

Spotkanie w Świnoujściu było okazją do zobaczenia jak młodzież z Pomorza Zachodniego występuje przeciwko fake newsom i mowie nienawiści w mediach społecznościowych.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.