Strona główna / Lokalne / Dwie krówki i pingwinek szukają domu, czyli 6 kilogramów szczęścia

Dwie krówki i pingwinek szukają domu, czyli 6 kilogramów szczęścia

W lipcu została przeprowadzona interwencja przez Fundację Share With Me w Międzywodziu. Warunki w jakich żyły zwierzęta odbiegały od tych, które powinna mieć matka z kocimi dziećmi.

W połowie lipca dotychczasowym właścicielom odebrano 5 maluszków. Zwierzaki były zarobaczone, miały grzyb, świerzb w uszach oraz kleszcze. Na szczęście ich leczenie już się zakończyło. Trzy z nich znalazły nowych opiekunów.

Teraz szukamy dobrego domu dla Miłości (Miłki) oraz Florentego (Florka) – imiona ostały nadane na podstawie kalendarzowego imiennika, kociaki urodziły się koło 1 kwietnia 2019.

– Na początku sierpnia pojawiły się u mnie również 4 kociaki z miotu, który przyszedł na świat w ogródkach obok jednego z bloków. Ponieważ żyły na dworze również miały problemy z robakami i dodatkowo z pchłami. Leczenie się już zakończyło. A kociaki z połączonych miotów bardzo się polubiły – mówi pani Natalia. – Z tego miotu została Balbinka (wszystkie kociaki dostały imiona na literę B, nazwaliśmy ten miot Brygada B, kociaki urodziły się prawdopodobnie między 10 a 20 marca 2019) i pilnie szukają domu. – dodaje.

Florek, Miłka oraz Balbinka bardzo się lubią. Florek czasami zapomina kto jest jego siostrą i śpi wtulony w Balbinkę. Cóż pozostaje Miłce? Śpi w szafie sama. Czasem Florek nie ma się czym zająć, bo dziewczyny się właśnie ze sobą bawią. Bardzo sympatyczne i energiczne kociaki.

Kociaki najlepiej jakby znalazły dom wspólnie. Można również przyjąć je w dwupaku. Nie powinny iść do domu same, to nie byłoby dobre, ani dla przyszłego opiekuna, ani dla nich samych.

Z kociakami będzie można się zobaczyć 15 października 2019 podczas świnoujskiej wystawy pupili, pod warunkiem, że do tego czasu nie znajdą domów.

Kontakt w sprawie kociaków – tel. 723 017 198. Więcej informacji na temat kociaków można zobaczyć na wydarzeniach, które są na stronach FB (link poniżej).

https://www.facebook.com/events/495136931248704/

https://www.facebook.com/events/407044643251565/

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.