Strona główna / Lokalne / W poniedziałek oficjalne otwarcie Promenady Zdrowia

W poniedziałek oficjalne otwarcie Promenady Zdrowia

W poniedziałek 16 września o godz. 14 odbędzie się uroczyste oddanie do użytku Promenady Zdrowia. To zupełnie nowe miejsce na turystycznej mapie Miasta i Pomorza Zachodniego. Uroczystość odbędzie na podeście przy wejściu na przedłużeniu ul. Emilii Gierczak.

Kontrakt na wybudowanie Promenady Zdrowia został podpisany z konsorcjum firm MCC / Molewski wiosną ubiegłego roku. Zakładał on zakończenie inwestycji do końca 2018 r. Prace się przedłużyły, jednakże od kilku miesięcy, mimo trwających robót spacerowicze korzystali z nowej promenady. Oczywiście niosło to z sobą pewne niedogodności dla użytkowników i pracowników.

Promenada Zdrowia –znajduje się pomiędzy modernizowaną Promenadą Historyczną, a kładką na wydmach. Ciągnie się pomiędzy wejściami (będącymi także wjazdami dla służb technicznych) na wysokości ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich. Jest to 950 metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców, z małą architekturą, siłowniami plenerowymi, źródełkami wody pitnej, fontanną, stacjami dla rowerów, placami zabaw, parkiem rekreacyjnym oraz łącznikami z ulicą i plażą. Wszystko uzupełnione ciekawymi, wielobarwnymi roślinami, nowymi szpalerami drzew i kwiatami. Promenada Zdrowia ma charakter całoroczny, a szczególnym miejscem jest znajdujący się przy niej ogród sensoryczny z kilkudziesięcioma rodzajami roślin – w tym egzotycznych.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Jeden komentarz

  1. ciekawe czy miasto odebrało też bez zastrzeżeń te pochodzące ze złomu rdzewiejące już słupy na których widać wżery i nierówności pomimo kilku warstw farby….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.