Strona główna / Lokalne / Funkcjonariusze niemieckiej Policji praktykowali w Świnoujściu

Funkcjonariusze niemieckiej Policji praktykowali w Świnoujściu

Dwoje funkcjonariuszy niemieckiej Policji Federalnej przez tydzień pełniło wspólną służbę z funkcjonariuszami polskiej Straży Granicznej w Świnoujściu. Była to kolejna wymiana ekspertów w ramach projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówek ze Środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

W Placówce Straży Granicznej i w Pomorskim Dywizjonie SG od 9 do 13 września niemieccy policjanci uczestniczyli we wspólnych patrolach i działaniach kontrolnych. Prowadząc wspólne działania, polscy i niemieccy funkcjonariusze mieli możliwość podniesienia kompetencji językowych, co jest jednym z najważniejszych celów prowadzonej wymiany. Podobny staż niemieckich policjantów odbył się w Placówce Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze – Babimoście.

Wymiany personelu to jeden z elementów projektu realizowanego przez Nadodrzański i Morski Oddział Straży Granicznej z Dyrekcjami Policji Federalnej Niemiec z Berlina, Pirny i Bad Bramsted. Głównym celem tych działań jest zapoznanie funkcjonariuszy strony sąsiedniej z warunkami pełnienia służby oraz wzmocnienie kompetencji językowych.

1 listopada 2018 r. uruchomiony został projekt w zakresie wsparcia finansowego Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Internal Security Fund – ISF). W przedsięwzięciu, poza seminariami mającymi na celu pogłębienie zaufania wśród funkcjonariuszy wspólnych polsko-niemieckich patroli, wskazano również zwiększenie liczby patroli w strefie granicznej, wzmocnienie efektywności patroli mieszanych oraz zwiększenie wiedzy na temat przestępczości oraz nielegalnej migracji w strefie nadgranicznej.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.