Strona główna / Lokalne / ETZT. Kolejne stojaki na rowery staną tam, gdzie chcieliście

ETZT. Kolejne stojaki na rowery staną tam, gdzie chcieliście

Liczba dnia 100 – tyle nowych stojaków rowerowych zostanie ustawianych w tych daniach Świnoujściu. To już druga taka sytuacja w tym roku. Poprzednio również zamontowanych zostało 100 takich urządzeń. Są to stojaki wykonane z rur o średnicy 60 mm, mają 1 metr długości i 1,2 metra wysokości.

W tym tygodniu nowe stojaki staną m.in.: przy przedszkolu „Kubuś Puchatek” – 5 szt.. przy nowym przedszkolu przy ul. Bydgoskiej – 7 szt., przy przedszkolu przy ul. Witosa 6 szt. Ponadto: przy Urzędzie Miasta, Urzędzie Stanu Cywilnego, na ul. Nabrzeże Władysława IV, przy centrum Corso.

Miejsca ustawienia stojaków były konsultowane z mieszkańcami.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

7 komentarzy

 1. Tylko przez tydzień, a przez resztę roku rowerzyści są kopani po dupie.

 2. Ludzie. mamy XXI wiek a wy nie możecie sobie znaleźć w necie odpowiedzi na wasze śmieszne pytanie? Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 3. Corocznie od 2002, w dniach 16-22 września, obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu. Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Inteligentny transport. Silna gospodarka”.

  Inicjatywa Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz Mobilności i Transportu, w Polsce aktywnie wspierana jest przez Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Zbliżający się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest świetną okazją do dyskusji na tematy związane z jakością powietrza, ograniczaniem emisji spalin, a także do testowania i wdrażania nowych technologii. Aktywnie zachęcamy i wspieramy władze lokalne w promowaniu rozwiązań transportowych, które korzystnie wpływają na środowisko naturalne oraz na jakość życia i zdrowia ludzi – mówi minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

 4. Calkiem nie dawno bylem zmuszony pofatygowac sie do UM i byłem w szoku że nie ma tam do czego przypiąć bicykla. W tak „zroweryzowanym” mieście nie było do tej pory stojakow pod budynkiem ktory jest jego wizytówką.

 5. Poproszę szanowną redakcję o wyjaśnienie:
  – skrótu ETZT
  – gdzie i kiedy odbyły się konsultacje z mieszkańcami

  Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.