Strona główna / Lokalne / Promenadę zdrowia wybudowano dzięki unijnemu dofinansowaniu

Promenadę zdrowia wybudowano dzięki unijnemu dofinansowaniu

Unijna dotacja marszałka województwa wyniosła ponad siedem milionów złotych. Udało się ją wykorzystać dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. W sobotę marszałek Olgierd Geblewicz po raz pierwszy zobaczył promenadę w pełni gotową.

Kontrakt na wybudowanie Promenady Zdrowia został podpisany z konsorcjum firm MCC / Molewski wiosną ubiegłego roku. Zakładał on zakończenie inwestycji do końca 2018 r. Prace się przedłużyły, jednakże od kilku miesięcy, mimo trwających robót spacerowicze korzystali z nowej promenady. Oczywiście niosło to z sobą pewne niedogodności dla użytkowników i pracowników.

Promenada Zdrowia –znajduje się pomiędzy modernizowaną Promenadą Historyczną, a kładką na wydmach. Ciągnie się pomiędzy wejściami (będącymi także wjazdami dla służb technicznych) na wysokości ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich. Jest to 950 metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców, z małą architekturą, siłowniami plenerowymi, źródełkami wody pitnej, fontanną, stacjami dla rowerów, placami zabaw, parkiem rekreacyjnym oraz łącznikami z ulicą i plażą. Wszystko uzupełnione ciekawymi, wielobarwnymi roślinami, nowymi szpalerami drzew i kwiatami. Promenada Zdrowia ma charakter całoroczny, a szczególnym miejscem jest znajdujący się przy niej ogród sensoryczny z kilkudziesięcioma rodzajami roślin – w tym egzotycznych.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

7 komentarzy

  1. Szkoda że promenada nie ma zamontowanego monitoringu ,szkoda , że nie pojawiają się na niej służby takie jak policja i straż miejska ( podobna sytuacja ma miejsce w parkach ) . Nie chcę być pesymistą ale wydaje mi się , że dewastacje na promenadzie są kwestią czasu – co byłoby smutnym i niepotrzebnym akordem dla tej fajnej inwestycji .Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Świnoujścia , macie fajne , na poziomie miejsca rekreacji !

    • Weź idź i sobie kolonoskop zamontuj w tyłek, jak lubisz być tak filmowana…

      • Wolę być filmowany niż pobity lub okradziony – ciekaw jestem czy swój dom zostawiasz otwarty jak wychodzisz , ciekawi mnie też dlaczego ludzie gremialnie zapinają rowery jak np.wchodzą np.do sklepu ( najpewniej po to by się nie pomylić i nie wsiąść na nie swój rower )

  2. Koleś bez gustu….. spodnie w krate do sportowej kurtki…. tragedia

  3. A ile pieniędzy wpłacamy do uni europejskiej bzdura więcej wplacamy niż dostajemy więc nie gadajcie głupot.

  4. A ja myślełem że na promrnade piS dAł forse przrciedx ono oteirali z ptezydentem a nie msrdxałel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.