Strona główna / Lokalne / Rozbito grupę kradnącą rowery. Wśród nich 17-latek

Rozbito grupę kradnącą rowery. Wśród nich 17-latek

Świnoujscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami rowerów na terenie Niemiec i Polski. Funkcjonariusze odzyskali ponad 30 rowerów o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Trzech sprawców jest już w areszcie.

Od kilku miesięcy świnoujska policja prowadziła  działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie osób, które trudnią się kradzieżami rowerów.
Pierwsze zatrzymania i areszty zapadły w sierpniu. Kilka dni temu, został ujęty kolejny sprawca, u którego w mieszkaniu mundurowi ujawnili ponad 30 rowerów, których wstępna szacunkowa wartość wynosi ponad 200 tysięcy złotych. Dodajmy, że przedmiotem kradzieży padały najczęściej rowery elektryczne, tak zwane e-bike, a także wysokiej klasy tradycyjne jednoślady.

Zarówno 25-latek, który posiadał ponad 30 rowerów w mieszkaniu, jak i 33-latek oraz 17-latek zostali tymczasowo aresztowani.
Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy  wynika, że aresztowani złodzieje, uczynili sobie z procederu kradzieży rowerów stałe źródło utrzymania. Policjanci aktualnie ustalają właścicieli pozostałych zabezpieczonych rowerów.

Dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej z niemieckimi policjantami,  obywatele Niemiec mogą się cieszyć z odzyskanych jednośladów, gdyż ich znaczna część została zwrócona prawowitym właścicielom.

Pamietajmy, że kupując rower warto pamiętać, aby upewnić się, że pochodzi z legalnego źródła. Brak dokumentów lub numeru ramy, a także atrakcyjna cena powinny wzbudzić wątpliwości u kupującego.

Nieświadomie nabywając rzecz pochodzącą z kradzieży, narażamy się na odpowiedzialność karną za paserstwo, dlatego, jeżeli mamy wątpliwości co do legalności pochodzenia rzeczy, która jest nam oferowana, najlepiej powiadomić o tym fakcie Policję.

st. post. Kamil Zwierzchowski

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Czy egzekucja tych łachów będzie publiczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.