Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski 2020. Ostatnie dni na oddanie głosu

Budżet Obywatelski 2020. Ostatnie dni na oddanie głosu

Jeszcze do 27 września 2019 r. włącznie każdy mieszkaniec Świnoujścia może oddać swój głos na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2020. Przypominamy. Jedna osoba na jednej karcie do głosowania może zaznaczyć dwa projekty, jeden tzw. miękki i jeden tzw. twardy. ZOBACZ NA CO MOŻNA GŁOSOWAĆ.

To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację zwycięskich wniosków radni przeznaczyli dokładnie 2 200 031,83 zł:  trochę ponad 2 000 000 zł na projekty tzw. twarde (inwestycyjne) i 200 000,00 zł na miękkie (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym).

 

NA TE PROJEKTY MOŻNA GŁOSOWAĆ

Projekty inwestycyjne tzw. twarde: „Budowa, modernizacja
lub remont elementu infrastruktury miejskiej oraz zakupy inwestycyjne”

 

1.     PRZYSTAŃ KULTURY

Zwiększenie oddziaływania na uczniów różnymi projektami szeroko pojętej kultury: czytelnictwo, działania plastyczne, teatralne, muzyczne, edukacja historyczna. Dostosowanie pomieszczeń ułatwiających i uatrakcyjniających dostęp do kultury. Powiększenie biblioteki szkolnej i czytelni, zagospodarowanie pomieszczenia do prób teatralnych i muzycznych oraz na Izbę Pamięci Szkoły i Oświaty. Zadania realizowane w godzinach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 budynek B, ul. Witosa 12

           

2.     NOWOCZESNA PRACOWNIA ENDOSKOPOWA I ZABIEGOWA

Zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do pracowni endoskopii celem realizacji badań profilaktycznych górnych i dolnych odcinków przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) oraz zabiegów na videoendoskopach: usuwanie polipów i wczesnych zmian nowotworowych, rozszerzenie łagodnych i złośliwych zwężeń przewodu pokarmowego oraz hamowanie krwawień.

Miejsce: Szpital Miejski ul. Mieszka I 7

 

3.     PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

Stworzenie nowoczesnej pracowni artystycznej z niezbędnym wyposażeniem, bogatym zapleczem oraz sceną. Możliwość obcowania z różnymi dziedzinami sztuki. Odkrywanie przez ucznia zagadnień muzycznych i plastycznych głównie poprzez działania praktyczne. Stworzenie indywidualnych miejsc pracy wraz z zapleczem instrumentów. Stanowisko nauczyciela wyposażone w sprzęt multimedialny. Funkcja auli do kameralnych apeli i lekcji pokazowych oraz przedstawień.

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 6, budynek B, ul. Kościuszki 11

 

4.     MONITORING PRAWOBRZEŻA

Montaż monitoringu wizyjnego Miasta obejmującego wszystkie osiedla prawobrzeża: Warszów (Ognica), Przytór-Łunowo, Karsibór. System do monitorowania wybranych obszarów prawobrzeża z jednostką rejestrującą obrazy ze wszystkich kamer. Poprawa bezpieczeństwa na obszarach monitorowanych. Zauważalny monitoring efektywnie odstrasza przed rozbojami.

Miejsce: Karsibór, Ognica, Warszów, Przytór-Łunowo     

 

5.     STADION NA PIĄTKĘ

Zwiększenie atrakcyjności korzystania z obiektu sportowo-rekreacyjnego poprzez zakup i montaż: zadaszenia trybun, profesjonalnej tablicy wyników, profesjonalnego zestawu nagłośnienia zewnętrznego, budki dla spikera i barierek odgradzających trybuny od płyty boiska. Doposażenie stadionu w sprzęt zwiększający efektywność trenowania oraz podnoszący atrakcyjność dla lokalnych oraz zewnętrznych klubów sportowych.

Miejsce: Obiekt sportowo-rekreacyjny ul. Białoruska 2

 

6.     OCR OD JUNIORA DO SENIORA – PLAC AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Wykonanie placu aktywności fizycznej z elementami torów przeszkodowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (nawierzchni sportowej i mineralnej, oświetlenia oraz montaż monitoringu, a także zakup i montaż przeszkód, stojaków rowerowych, ławek i koszy na śmieci). OCR to biegi przeszkodowe – młoda dyscyplina sportowa promowana na całym świecie.

Miejsce: Dawna strzelnica LOK – OSiR ul. Matejki

 

Projekty nieinwestycyjne tzw. miękkie: „Przedsięwzięcie o charakterze
zdrowotnym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym”

 

1.     LABORATORIUM JĘZYKOWE OKNEM NA ŚWIAT

Wyposażenie sali lekcyjnej i utworzenie multimedialnej pracowni językowej składającej się z 22 stanowisk dla uczniów oraz stanowiska dla nauczyciela. Każde stanowisko uczniowskie wyposażone w słuchawki z mikrofonem, głośniki i pulpit „Student Box”, a stanowisko nauczyciela w sprzęt do kierowania i analizowania pracy uczniów. Doposażenie sali w tablicę multimedialną oraz w stoliki i ergonomiczne krzesła.

Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny/ Szkoła Podstawowa Nr 9 ul. Sąsiedzka 13a

 

2.     MNIEJ SIĘ STRESUJESZ LEPIEJ PRACUJESZ

Warsztaty profilaktyki stresu i wypalenia zawodowego dla osób czynnych zawodowo zatrudnionych w instytucjach i firmach na terenie Miasta. Dwudniowe profilaktyczne warsztaty wyjazdowe, na których będzie można nabyć wiedzę teoretyczną dotyczącą stresu i wypalenia zawodowego oraz zwiększyć własną samoświadomość i nabyć umiejętności praktyczne radzenia sobie ze stresem.

Miejsce: Szpital Miejski ul. Mieszka I 7

 

3.     TEATR UCZY, BAWI I ROZWIJA

„Nauka przez zabawę” – hasło przewodnie projektu. Warsztaty dla uczniów klas 0-6 szkoły. Zdobycie wiedzy o teatrze starożytnym i współczesnym oraz ludziach, którzy go tworzyli w przeszłości i dzisiejszych twórcach. Nauka prezentowania zdolności aktorskich, wcielania się w postacie tragiczne i komiczne, odtwarzania roli mimów. Poznanie pracy reżysera, scenografa, muzyka, suflera itp.

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 6, budynek A ul. Staszica 17

 

4.     MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LATARŃ MORSKICH

Obchody na Warszowie Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich w trzecią niedzielę sierpnia każdego roku. Zwiedzanie Latarni Morskiej, Parada Neptuna, chrzest morski na plaży na Warszowie, zabawy i konkursy o tematyce morskiej, występy zespołów szantowych oraz zwiedzanie okrętów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Wydarzenie to forma kultywowania lokalnych walorów turystycznych oraz budowanie lokalnej tożsamości i pięknej tradycji.

Miejsce: Latarnia Morska ul. Bunkrowa 1  

 

5.     RATUJEMY UCZĄC

Projekt edukacyjny mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Miasta oraz korzystających z przyległych obszarów wodnych. Uświadomienie młodzieży, jak i osobom starszym, jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną i zapobieganie nałogom.

Miejsce: Teren Miasta   

 

Głosować można:

 

– na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

– w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

– w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

– w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.

Uwaga. We wszystkich wyżej wymienionych miejscach można również pobrać karty do głosowania.

Wypełnione karty do głosowania można również przesłać pocztą internetową na adres: wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl  lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego” oraz tradycyjną pocztą na adres Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – na rok 2020”. Liczy się data stempla pocztowego.

Głosowanie kończy się o godz. 24:00 w dniu 27 września 2019 r. Wyniki poznamy w październiku. Dokładna data uzależniona jest od ilości oddanych głosów i czasu potrzebnego do ich sprawdzenia i podliczenia.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A jak tam kładka nad torami?
    Można już nią chodzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.