Strona główna / Lokalne / Zaginiony obywatel Niemiec odnaleziony w Świnoujściu – przemierzył ponad 30 kilometrów

Zaginiony obywatel Niemiec odnaleziony w Świnoujściu – przemierzył ponad 30 kilometrów

Policjanci ze Świnoujścia zostali powiadomieni przez Biuro Współpracy Międzynarodowej KGP o 82-letnim obywatelu Niemiec, który o poranku oddalił się z miejscowości Trassenheide znajdującej się na terenie niemieckiej części wyspy Uznam, oddalonej od Świnoujścia o ponad 30 kilometrów. Dzięki zaangażowaniu i uwadze funkcjonariuszy z Polski, mężczyzna został odnaleziony.

Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Świnoujścia otrzymali od oficera dyżurnego szczegółowy rysopis zaginionego obywatela Niemiec. W trakcie patrolu dzielnicy nadmorskiej  policjanci dostrzegli mężczyznę, który odpowiadał temu opisowi.

Jak się okazało, był to zaginiony 82-letni obywatel Niemiec.  Mężczyzna był zziębnięty. Mundurowi  przewieźli seniora  do budynku komendy, gdzie w oczekiwaniu na funkcjonariuszy z Niemiec  poczęstowali pana  gorącą herbatą.

Po zaledwie kilkunastu minutach, zaginiony mężczyzna został przekazany policjantom z Niemiec, którzy bezpiecznie zawieźli go do rodziny.

st.post. Kamil Zwierzchowski/AG

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.