Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu uprawnionych do głosowania jest 31797 osób

W Świnoujściu uprawnionych do głosowania jest 31797 osób

W Świnoujściu trwają przygotowania do wyborów parlamentarnych. Uprawnionych do głosowania jest 31797 osób. W komisjach będzie pracowało 235 członków. Za pracę w komisji, szeregowy jej członek otrzyma 350 złotych. Przewodniczący – 500. W sobotę przed wyborami przedstawiciele poszczególnych komisji odbiorą zapieczętowane materiały wyborcze.

Składy komisji wyborczych, zgodnie z Kodeksem Wyborczym, zostały uzupełnione w drugim terminie naboru.  Aktualnie są już zamknięte. W sumie w komisjach będzie  pracowało 235 osób.

Swoich przedstawicieli w komisjach będą miały komitety wyborcze KO, PSL, PiS, SLD oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość. I tak:

  • 39 członków KW Prawo i Sprawiedliwość
  • 31 członków KKW Koalicja Obywatelska PO. N IPL ZIELONI
  • 37 członków KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
  • 29 członków KOMITET WYBORCZY PSL
  • 27 członków KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
  • 72 członków Komisarz Wyborczy

W dniu wyborów członkowie rozpoczynają pracę od godziny 6.00 (głosowanie jest od 7.00 do 21.00). Godzina zakończenia ich pracy zależy od tego, ile czasu po zamknięciu lokalu wyborczego zajmie poszczególny komisjom podliczenie głosów i sporządzenie protokołów.

I posiedzenie komisji wyborczych odbędzie się 3 października 2019 r. Planowany czas trwania ok. 1 godziny. Tego samego dnia członkowie komisji przejdą ok. 3 godzinne szkolenie.

W sobotę przed wyborami przedstawiciele poszczególnych komisji w urzędzie miasta będą odbierać materiały wyborcze, co może potrwać około 2 godzin.

Informacje na temat wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej 2019 są opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznych, zakładka „Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej 2019”.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.