Strona główna / Lokalne / Ikea w Szczecinie powstanie szybciej niż tunel w Świnoujściu

Ikea w Szczecinie powstanie szybciej niż tunel w Świnoujściu

W pierwszej połowie 2021 roku IKEA otworzy sklep w Szczecinie, na który od lat czekali mieszkańcy. Budowa dwunastego sklepu szwedzkiej marki w Polsce rozpocznie się już na początku października br.

IKEA posiada obecnie jedenaście sklepów stacjonarnych w dziewięciu miastach w Polsce. Sklep w Szczecinie będzie pierwszym w regionie północno-zachodniej Polski. Obecnie w mieście funkcjonuje Punkt Odbioru Zamówień IKEA, jeden z pięciu w kraju, w których klienci mogą odebrać zamówione przez Internet lub telefon produkty.
Cieszymy się, że to właśnie w Szczecinie powstanie nasz kolejny sklep. Mieszkańcy miasta i okolic od lat pytali nas, kiedy pojawi się sklep IKEA w ich regionie. Nowa lokalizacja pozwoli nam dotrzeć do klientów, którzy nas znają, ale również do tych, którzy dopiero zapoznają się z naszą marką. Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby oraz zapewnić jak najlepsze doświadczenia zakupowe dla osób, które nas odwiedzą. Przygotujemy dla nich nie tylko pełen asortyment produktów wyposażenia wnętrz w przystępnych cenach, ale także sprawdzone w innych sklepach rozwiązania i testowane innowacje, które zainspirują ich do tworzenia pięknych oraz funkcjonalnych przestrzeni – mówi Carolina Garcia Gomez, CEO i CSO* IKEA Retail w Polsce i dodaje – Naszym celem jest także, aby sklep w Szczecinie był jak najbardziej zrównoważony. Pracując nad jego projektem, dążymy do tego, aby uzyskać certyfikat BREEAM**. Ponadto, z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że dla Szczecinian troska o środowisko jest ważna. Wierzę, że poprzez naszą ofertę produktów dla zrównoważonego życia w domu ułatwimy im podjęcie konkretnych kroków i zmian w tym kierunku, a także zainspirujemy do podjęcia tych działań kolejne osoby.
Nowy sklep powstanie na ul. Mieszka I w Szczecinie, przy skrzyżowaniu z ulicą Białowieską. Jego powierzchnia całkowita wynosić będzie prawie 29 000 m2. Tak jak w pozostałych sklepach IKEA, odwiedzający będą mogli zrelaksować się w restauracji  i skosztować w niej szwedzkich przysmaków.
IKEA chce dalej rozwijać się na rynku polskim i zwiększać dostępność swoich produktów oraz usług, zapewniając klientom wygodę i łatwość korzystania z oferty. Na ten moment sklep w Szczecinie jest ostatnim zaplanowanym, standardowej wielkości sklepem szwedzkiej marki w Polsce, obecnie firma skupia się na nowych formatach spotkań z klientami. Będzie również nadal rozwijać sprzedaż wielokanałową, w tym kanały cyfrowe i sieć logistyczną.
Działania rekrutacyjne do nowego sklepu IKEA w Szczecinie rozpoczną się w pierwszym kwartale 2020 r.
Tunel w Świnoujściu ma być gotowy w 2022 roku.

Zobacz również

Plażowy „potwór” posprząta plażę po turystach-śmieciarzach

Tereny kąpieliska w Świnoujściu sprzątane są przez specjalistyczny sprzęt który przesiewa i oczyszcza piasek z …

Jeden komentarz

  1. WOW co za news, bardzo ważny dla świnoujścia! ponad 100 km stąd będzie ikea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.