Strona główna / Lokalne / Otoczenie latarnii morskiej przestanie wreszcie straszyć?

Otoczenie latarnii morskiej przestanie wreszcie straszyć?

Czy otoczenie latarni morskiej i Fortu Gerharda w Świnoujściu przestanie w końcu straszyć? To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów i jednocześnie jedno z najbardziej zaniedbanych – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

Właścicieli terenu jest kilku, dlatego porozumienie nie jest łatwe. Od wielu lat praktycznie nic się tu nie zmieniło. Miało być zielono, miały być parkingi dla autokarów i ławeczki dla turystów – jest przemysłowo, brzydko i głośno. Jednak jest zielone światło dla tego  miejsca – radni podczas wyjazdowej komisji, zamierzają na własne oczy przekonać się co można zmienić. Czy Świnoujście zadba o miejsce do którego co roku przyjeżdżają setki turystów? Czas pokaże.

Kilka lat temu przy latarni miał powstać skwer z ławeczkami oraz elementami małej architektury. W okolicy planowano także utworzenie przystanku tramwaju wodnego, który miał połączyć wyspę Uznam z wyspą Wolin.

Zobacz również

Książka ze Świnoujściem w tle. Nowa powieść twórcy serialu „Czas honoru”

Jest maj 1945. Poniemieckie Świnoujście na wyspie Uznam leży w gruzach. Na ulicach grasują bandy …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A ci radni, to g⚡wno mogą. Popatrzą i pojadą z powrotem, bo Oni nic nie zmienią, bo będzie tak, jak ich Pan chce, czyli nic się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.