Strona główna / Lokalne / Nowa komenda policji za 2 lata. Podpisano porozumienie

Nowa komenda policji za 2 lata. Podpisano porozumienie

Nowa komenda policji w Świnoujściu ma kosztować ponad 30 mln złotych. Policjanci przeniosą się do obiektu przy ulicy Steyera za 2 lata.

– Funkcjonariusze pracują w bardzo złych warunkach, bo ten obiekt przy ulicy Krzywoustego wymaga albo ogromnych nakładów na przebudowę, albo podjęcie decyzji o budowie nowej komendy. Taką decyzję pan minister, pan Komendant Główny Policji i pan Komendant Wojewódzki Policji na wniosek Komendanta Miejskiego Policji z naszym poparciem podjął. Dzisiaj możemy podpisać list intencyjny, który określi współpracę w tym zakresie – mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia.

Porozumienie podpisano w poniedziałek w Świnoujściu. Komenda ma powstać na terenach, które do tej pory należały do spółki gazowniczej.

– Ta decyzja sprawi, że policjantom, którzy wspierają nas w okresie letnim umożliwi pracę w lepszych warunkach. To porozumienie między trzema stronami: Komendantem Policji, Prezydentem Miasta Świnoujście i Wojewodą Zachodniopomorskim. Mam nadzieję, że równie sprawnie jak wydanie pozwolenia na budowę tunelu, i to przedsięwzięcie  będzie zwieńczone sukcesem – mówi Tomasz Hinc, Wojewoda Zachodniopomorski.

O potrzebie budowy nowej komendy w Świnoujściu mówiło się od dawna. Obiekt przy ulicy Krzywoustego jest przestarzały i niefunkcjonalny.

 

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

7 komentarzy

 1. no i dobrze, komenda blisko morza to szkoda drogiej nieruchomości na taki cel, może być w mniej cennym miejscu, podobnie żandarmerie i prokuraturę powinni przenieść z dzielnicy nadmorskiej

 2. Bardzo dobra decyzja. Malkontenci zawsze się znajdą.

 3. Ależ to oczywista oczywistość , że „obiekt” przy Krzywoustego wymaga przebudowy.
  Powstanie kolejny szklany czopek z najtańszych materiałów, przeznaczony na mieszkania dla ubogich po 15 tys zł za m2.

 4. hahah.. ciekawe dla kogo zrobili ostatnio za grube pieniądze termomodernizację komendy przy Krzywoustego? Na bank budynek już dla jakiegoś pisowskiego Banasia szykowany który dostanie to za bezcen, a za nasze 30 baniek zrobi się kolejną idiotyczną inwestycję

 5. Zygac mie sie chce… na kilka dni przed wyborami wyborcza kielbasa dziala…

 6. I kolejny teren w dzielnicy nadmorskiej będzie do sprzedania,tak się robi kasę.

 7. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Niezły przekręt.
  Ciekawe kto ma chrapkę na teren w którym obecnie znajduje się komenda policja.
  Wałek szyty grubymi nićmi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.