Strona główna / Lokalne / Jest akt oskarżenia. Kierował pod wpływem amfetaminy. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna

Jest akt oskarżenia. Kierował pod wpływem amfetaminy. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Rejonowego w Świnoujściu, akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Do wypadku doszło 10 lutego 2019 r. w Świnoujściu przy ul. Barlickiego. Kierujący pod wpływem amfetaminy jadąc z nadmierną prędkością, najechał na pobocze co doprowadziło w konsekwencji do dachowania pojazdu, w następstwie którego jeden z pasażerów pojazdu doznał ciężkich obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią, zaś drugi pasażer doznał obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w godzinach nocnych w dniu 10 lutego 2019 r. podejrzany kierował swoim samochodem marki BMW wioząc jako pasażerów swoich dwóch znajomych.

Przeprowadzone badania wykazały ponadto, że kierujący pojazdem znajdował się pod wpływem amfetaminy.

W toku śledztwa sprawca został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art.  177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jednocześnie – w związku z kierowaniem przez podejrzanego pojazdem pod wpływem amfetaminy – ustawa przewiduje możliwość wymierzenia kary surowszej tj. od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.