Strona główna / Lokalne / Napieralski: Gdzie jest okręt Marynarki Wojennej ORP Lublin?

Napieralski: Gdzie jest okręt Marynarki Wojennej ORP Lublin?

Dlaczego w stoczni w Świnoujściu i Szczecinie nie można sprawnie remontować okrętów wojennych? – zastanawia się senator Grzegorz Napieralski z Platformy Obywatelskiej. Jednocześnie pyta – co stało się z okrętem ORP Lublin, który wypłynął do stoczni, a jego dalszy los jest nieznany.

– Prawo i Sprawiedliwość w regionie zachodniopomorskim zbudowało całą kampanię wyborczą na tym, że uzdrowi cały przemysł morski i przemysł stoczniowy. Obiecywano w Świnoujściu, w Szczecinie, że gospodarka morska będzie głównym celem rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówi. W Szczecinie i Świnoujściu można remontować choćby okręty Marynarki Wojennej.  Fakt, jeden okręt przepłynął, ale tylko przepłynął, bo nie wiemy co z nim dalej się dzieje i jak ten remont wygląda – dodał Grzegorz Napieralski.

Okręt ORP Lublin stacjonujący w Świnoujściu wymagał remontu. Jednostka ma 30 lat i musiała przejść modernizację. Jej remont miał zakończyć się w maju 2019 roku. Tymczasem okręt wciąż znajduje się w stoczni Gryfia w Szczecinie.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

17 komentarzy

 1. Tamta ekipa doprowadziła do upadku przemysł stoczniowcy, obecną ekipa miała wstać z kolan i Stanąć mocno na nogach również dotyczy to stoczni. Wstali i gruchneli na plecy, przygniotła je stępka pod słyny polski prom l, który właśnie miał powstać w Szczecinie.
  Ma powstać trasa turystyczna dot. historii powstawania promów w Polsce a ta stępka to będzie finał tej trasy.
  Pozdrawiam wszystkich, którzy Wstali i dalej wstają z kolan.

  • W Szczecinie jest a gdzie ma być? Fachowcy ze Świnoujścia się nie nadają nawet do remontu kajaków, znow szczecinianie musza ratować statki po Swinoujsciu.

 2. Panie Napieralski,pańska poprzednia i obecna partia ,z tuskiem na czele doprpwadziła do ruiny polski przemysl stoczniowy,a pan zadaje takie pytamie!?

 3. Weź muchomorze czerwony idź na grzyby lepiej, to wy zniszczyliscoe przemysł stoczniowcy a my wam tego nie zapomnimy, nigdy już nie wrocicie do władzy! Chyba że w Rosji

 4. Niestety remont potrwa dłużej powód, ostatnie kilkanaście lat rządzący mieli to w dupie.

 5. a on nie był przypadkiem z sld ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.