Strona główna / Lokalne / Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

Ulica Odrzańska przebudowana. Kierowcy, uważajcie na wyspę spowalniającą!

Trwają ostatnie, kosmetyczne prace przy przebudowie ul. Odrzańskiej. Jezdnia jest już gotowa. Gładka, jak stół. Ale uwaga, kierowcy, na drodze napotkacie wyniesioną wyspę spowalniającą.

Ulica Odrzańska, to 700-metrowa prosta, zaczynająca się rondem i biegnąca do skrzyżowania z ul. Zalewową. Z doświadczenia inżynierów ruchu drogowego i policji wiadomo, że gładki asfalt na tak długim i prostym odcinku może niektórych kierowców „prowokować” do zbyt szybkiej jazdy. Dlatego na jezdni zastosowano urządzenie spowalniające. To wyniesiona wyspa wykonana z kostki brukowej po to by odróżniała się kolorystycznie od asfaltu i była widoczna z daleka. Wyspa znajduje się w odległości ok. 200 metrów od skrzyżowania z ul. Zalewową.

Przy przebudowie trwają ostatnie prace wykonawcze. Kończony jest chodnik, ponadto zostaną dodatkowo wykonane schody do kilku posesji, które położone są poniżej poziomu chodnika.

Chodnik został wykonany na całej długości drogi po jej lewej stronie (patrząc od ronda). Jednocześnie wykonano wjazdy do posesji. Konieczna była także regulacja oświetlenia, które wcześniej było wybudowane na niezagospodarowanym poboczu.

Ponadto wykonany został dodatkowy odcinek drogi – przedłużenie jej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Zalewową do przystani żeglarskiej w Łunowie.

Niebawem na jezdni pojawi się nowe oznakowanie poziome. Jego wymalowanie – ze względów technologicznych – musi odbyć się kilkanaście dni po ułożeniu ostatniej warstwy asfaltu.

UM Świnoujście

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.