Strona główna / Lokalne / Promenada zdrowia. Naliczono 1,5 mln kary za opóźnienie

Promenada zdrowia. Naliczono 1,5 mln kary za opóźnienie

Będą kary dla firmy Molewski budującej Promenadę Zdrowia w Świnoujściu. Pierwotny termin był ustalony na koniec października zeszłego roku. Firma przesuwała go kilkukrotnie. Ostatecznie promenadę udało się oddać do użytkowania w połowie września.

– Termin wykonania robót został mocno przekroczony. Jesteśmy zmuszeni naliczyć kary za opóźnienie. Kwota jest wysoka – 1,5 mln złotych. Spodziewamy się, że wykonawca będzie się od tego odwoływał i szukał argumentów potwierdzających opóźnienie nie z jego winy. Według opinii inżyniera kontraktu, opóźnienie było zawinione przez wykonawcę. To żadna przyjemność karać, bo wiem, że rynek budowlany jest trudny. Jednak kara wynika z kontraktu – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Promenada Zdrowia jest zlokalizowana  pomiędzy promenadą historyczną, a kładką na wydmach. Jest to znajdująca się pomiędzy ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich 950 metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców. Inwestycja kosztowała blisko 21 mln złotych.

Zobacz również

Zasady dot. m.in. przekraczania granicy oraz zgromadzeń w rozporządzeniu Rady Ministrów

Nadal obowiązkowa kwarantanna, poza wyjątkami, dla przyjeżdżających do Polski, zakaz zgromadzeń spontanicznych i możliwość zgromadzeń …

Jeden komentarz

  1. Ile będzie kary za opóźnienia tego “bignesmena” w remoncie Wojska Polskiego ?
    Jakie kary są przewidziane dla tego partacza , co wuybudował te nowoczesne ruiny przy promenadzie na terenie wydmowym podarowanym mu za złotówkę przez prezydenta miasta ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.