Strona główna / Lokalne / Modernizacja Wojska Polskiego i promenady. Miasto rozważa rozwiązanie kontraktu

Modernizacja Wojska Polskiego i promenady. Miasto rozważa rozwiązanie kontraktu

 Firma modernizująca ulicę Wojska Polskiego w Świnoujściu oraz Promenadę Historyczną wystąpiła do miasta o przedłużenie zakończenia prac. Chce oddać obie inwestycje dopiero wiosną przyszłego roku. 

– Nie mamy do końca zaufania, czy drugi termin na Wojska Polskiego o który wnioskuje, jest realny. Również wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu na Promenadę Historyczną do maja przyszłego roku. Dla nas są to terminy nieakceptowalne, nie ma powodów do usprawiedliwienia wykonawcy. Mamy duży problem, bo rozważamy nawet rozwiązanie kontraktu i zlecenie innej firmie – zapowiada Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Firma Molewski miała prawie rok opóźnienia na innej inwestycji realizowanej przez miasto przy wsparciu środków europejskich – promenadzie zdrowia. Jak już wiecie z wiadomości Twojego Radia,  miasto Świnoujście naliczyło 1,5 mln złotych kar.

Ulica Wojska Polskiego miała być gotowa w połowie października, a promenada – pod koniec września. Tymczasem prace na obu inwestycjach wciąż trwają.

Zobacz również

Zmagania dzieci i dorosłych w I Baltic Bieg

W sobotę, 23 października 2021 r. odbyły się biegi zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji …

4 komentarze

  1. Pogonic dziadowska firmę z placu budowy

  2. Okropne,rzeczywiscie nalezaloby zrezygnowac z tych firm i obciazyc karami….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.