Strona główna / Lokalne / Modernizacja Wojska Polskiego i promenady. Miasto rozważa rozwiązanie kontraktu

Modernizacja Wojska Polskiego i promenady. Miasto rozważa rozwiązanie kontraktu

 Firma modernizująca ulicę Wojska Polskiego w Świnoujściu oraz Promenadę Historyczną wystąpiła do miasta o przedłużenie zakończenia prac. Chce oddać obie inwestycje dopiero wiosną przyszłego roku. 

– Nie mamy do końca zaufania, czy drugi termin na Wojska Polskiego o który wnioskuje, jest realny. Również wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu na Promenadę Historyczną do maja przyszłego roku. Dla nas są to terminy nieakceptowalne, nie ma powodów do usprawiedliwienia wykonawcy. Mamy duży problem, bo rozważamy nawet rozwiązanie kontraktu i zlecenie innej firmie – zapowiada Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Firma Molewski miała prawie rok opóźnienia na innej inwestycji realizowanej przez miasto przy wsparciu środków europejskich – promenadzie zdrowia. Jak już wiecie z wiadomości Twojego Radia,  miasto Świnoujście naliczyło 1,5 mln złotych kar.

Ulica Wojska Polskiego miała być gotowa w połowie października, a promenada – pod koniec września. Tymczasem prace na obu inwestycjach wciąż trwają.

Zobacz również

Kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Gmina Miasto Świnoujście pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona …

4 komentarze

  1. Pogonic dziadowska firmę z placu budowy

  2. Okropne,rzeczywiscie nalezaloby zrezygnowac z tych firm i obciazyc karami….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.