Strona główna / Lokalne / Przetarg na przebudowę ul. Grunwaldzkiej już niebawem

Przetarg na przebudowę ul. Grunwaldzkiej już niebawem

Miasto przygotowuje przetarg na wybór wykonawcy przebudowy ul. Grunwaldzkiej. Umowa miałaby być podpisana jeszcze w tym roku. 

Miasto otrzymało na te inwestycję znaczne dofinansowanie unijne w kwocie 2,232 mln euro w ramach projektu „Poprawa infrastruktury transportowej na pograniczu polsko-niemieckim Euroregionu Pomerania – Etap II z II”.

Projekt ma na celu poprawę jakości istniejącej infrastruktury transportowej na terenach przygranicznych po polskiej i niemieckiej stronie granicy. Przyczyni się to do lepszej integracji obszarów przygranicznych, znacznej redukcji czasu podróży, poprawy bezpieczeństwa i z pewnością stanie się bodźcem do dalszego rozwoju gospodarczego tych terenów.W sumie w ramach projektu przebudowanych zostanie ponad 11,5 km dróg wojewódzkich i powiatowych.

W projekcie biorą udział:

Urząd Budowy Dróg Neusterlitz
Województwo Zachodniopomorskie -Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Powiat Przedpomorze – Greifswald
Powiat Uckermark
Miasto Świnoujście

Ulica Grunwaldzka ma być kompletnie przebudowana na odcinku 1589 m (od ul. Krzywej do centrum miasta) oraz zmodernizowana na odcinku od granicy do ul. Krzywej (413 m). Jezdnia będzie miała szerokość 6,5 m od granicy do ul. Nowokarsiborskiej oraz 7 m od Nowokarsiborskiej do 11 Listopada. Ponadto powstanie chodznik o szerokości 2 m i tak samo szeroka ścieżka rowerowa. Ścieżkę od chodnika będzie oddzielał pas zieleni o szerokości 1 m.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.