Strona główna / Lokalne / Przetarg na przebudowę ul. Grunwaldzkiej już niebawem

Przetarg na przebudowę ul. Grunwaldzkiej już niebawem

Miasto przygotowuje przetarg na wybór wykonawcy przebudowy ul. Grunwaldzkiej. Umowa miałaby być podpisana jeszcze w tym roku. 

Miasto otrzymało na te inwestycję znaczne dofinansowanie unijne w kwocie 2,232 mln euro w ramach projektu “Poprawa infrastruktury transportowej na pograniczu polsko-niemieckim Euroregionu Pomerania – Etap II z II”.

Projekt ma na celu poprawę jakości istniejącej infrastruktury transportowej na terenach przygranicznych po polskiej i niemieckiej stronie granicy. Przyczyni się to do lepszej integracji obszarów przygranicznych, znacznej redukcji czasu podróży, poprawy bezpieczeństwa i z pewnością stanie się bodźcem do dalszego rozwoju gospodarczego tych terenów.W sumie w ramach projektu przebudowanych zostanie ponad 11,5 km dróg wojewódzkich i powiatowych.

W projekcie biorą udział:

Urząd Budowy Dróg Neusterlitz
Województwo Zachodniopomorskie -Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Powiat Przedpomorze – Greifswald
Powiat Uckermark
Miasto Świnoujście

Ulica Grunwaldzka ma być kompletnie przebudowana na odcinku 1589 m (od ul. Krzywej do centrum miasta) oraz zmodernizowana na odcinku od granicy do ul. Krzywej (413 m). Jezdnia będzie miała szerokość 6,5 m od granicy do ul. Nowokarsiborskiej oraz 7 m od Nowokarsiborskiej do 11 Listopada. Ponadto powstanie chodznik o szerokości 2 m i tak samo szeroka ścieżka rowerowa. Ścieżkę od chodnika będzie oddzielał pas zieleni o szerokości 1 m.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Od 1 czerwca  zmiana rozkładów jazdy autobusów miejskich

„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że od 1 czerwca 2020 r. zmianie ulegają rozkłady …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.