Strona główna / Lokalne / Dzień Seniora w Świnoujściu. Emeryci spotkali się nad morzem

Dzień Seniora w Świnoujściu. Emeryci spotkali się nad morzem

Ponad 620 najstarszych mieszkańców miasta uczestniczyło we wtorek w Dniu Seniora zorganizowanym w Świnoujściu. Bawili się w hotelu Radisson Blu. Spotkanie zorganizował świnoujski magistrat. Jak mówią sami seniorzy, na emeryturze nie mają czasu na nudę.

– Nikomu nie radzę iść na emeryturę, bo na nic nie będzie mieć czasu.  Bez przerwy mam zajęcia społeczne, a to wnuki, a to działka i tak wypełniony cały tydzień – mówi jeden z seniorów. –  Takie spotkania jak to dzisiejsze są bardzo potrzebne. Przede wszystkim dlatego, że można wyjść z domu, trzeba zadbać o wygląd – dodaje pani Mirosława.  – Mam wrażenie, że dopiero na emeryturze zaczęłam żyć. Zapisałam się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jest mnóstwo wspaniałych sekcji w których można brać udział. Prawda jest taka, że jeśli ktoś chce, to na pewno znajdzie możliwość do odpoczynku do rozwoju do relaksu – dodaje kolejna.

Dzień Seniora był doskonałą okazją, aby podziękować, wszystkim emerytom i rencistom. Podczas uroczystości uhonorowano osoby najbardziej zaangażowane w pomoc najstarszym.

– Dzisiejsza frekwencja pokazuje, że tego typu spotkania są potrzebne. Spotykamy się tak co roku, rozmawiamy z seniorami, pytamy o ich problemy, bo potrzebujemy tych informacji do prowadzenia polityki senioralnej – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W części artystycznej spotkania można było posłuchać koncertu skrzypcowego.

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Jeden komentarz

  1. Świnoujście to przecież miasto seniorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.