Strona główna / Lokalne / Budowa Tunelu pod Świną nie jest zagrożona

Budowa Tunelu pod Świną nie jest zagrożona

Po decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpieniu z winy wykonawcy – firmy Energopol – od kontynuacji dwóch kontraktów (budowy obwodnicy Wałcza oraz węzła Kijewo w ciągu autostrady A6) otrzymaliśmy zapytania dziennikarzy, czy te decyzje nie zagrażają budowie tunelu pod Świną. W związku z tym informujemy, że nie ma zagrożenia dla przebiegu procesu inwestycyjnego budowy stałego połączenia wysp Wolin i Uznam w Świnoujściu – informują miejscy urzędnicy.

Podobną informację przekazaliśmy mediom w lipcu, kiedy to do Sądu Rejonowego w Szczecinie wniosku o upadłość likwidacyjną spółki Energopol Szczecin S.A. Decyzja GDDKiA z dnia 14.10.2019 r. w sprawie odstąpienia od kontraktów realizowanych dotychczas przez Energopol, nie ma wpływu na inwestycję budowy tunelu pod Świną.

Spółka Energopol Szczecin S.A. jest udziałowcem konsorcjum firm PORR S.A. (lider konsorcjum), PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz  Energopol – Szczecin S.A., które 17 września 2018 r. podpisało z miastem Świnoujście umowę na zaprojektowanie i wybudowanie tunelu. W konstrukcji konsorcjum Energopol Szczecin posiada najmniejszy udział (20 proc.). Wyżej wymienione firmy po podpisaniu kontraktu powołały spółkę celową dla tej inwestycji Tunel Świnoujście s.c.

Przypominamy, że umowa firm przewiduje taką sytuację, że któryś z udziałowców wycofa się z przedsięwzięcia. Wówczas jego obowiązki przejmą pozostali udziałowcy. Sytuacja związana z Energopolem nie będzie miała wpływu na przebieg inwestycji i nie zagraża jej w żaden sposób.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

4 komentarze

  1. nie zagrożona…taką samą informację „sprzedawał” Polski oddział neckermana – Nasi klienci nie zagrożeni! My mamy się świetnie…a na drugi dzień ogłosili upadłość.

  2. Także czekam na coś takiego, choć nie wiem czy taniej by nie było bardzo wysoki most zwodzony niż ten tunel. Boję się że będzie to znacznie droższe z naszych podatków.

  3. przecież Świnoujście nie głosowało na PiS to chyba nie będzie tunelu za karę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.