Strona główna / Lokalne / Kolejne praktyki niemieckich policjantów w Świnoujściu

Kolejne praktyki niemieckich policjantów w Świnoujściu

Już po raz trzeci w Świnoujściu razem z polskimi strażnikami granicznymi służbę pełniło kolejnych dwóch funkcjonariuszy niemieckiej Policji Federalnej. Wymiana ekspertów prowadzona jest w ramach projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówek ze Środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Od 7 do 16 października niemieccy policjanci ze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen uczestniczyli we wspólnych patrolach i działaniach kontrolnych prowadzonych w Placówce Straży Granicznej i w Pomorskim Dywizjonie SG. Celem było zacieśnienie współpracy i podniesienie kompetencji językowych, co jest jednym z najważniejszych elementów wymiany.

Wymiany personelu to jeden z elementów projektu realizowanego przez Nadodrzański i Morski Oddział Straży Granicznej z Dyrekcjami Policji Federalnej Niemiec z Berlina, Pirny i Bad Bramsted. Głównym celem tych działań jest zapoznanie funkcjonariuszy strony sąsiedniej z warunkami pełnienia służby oraz wzmocnienie kompetencji językowych.

1 listopada 2018 r. uruchomiony został projekt w zakresie wsparcia finansowego Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Internal Security Fund – ISF). W przedsięwzięciu, poza seminariami mającymi na celu pogłębienie zaufania wśród funkcjonariuszy wspólnych polsko-niemieckich patroli, wskazano również zwiększenie liczby patroli w strefie granicznej, wzmocnienie efektywności patroli mieszanych oraz zwiększenie wiedzy na temat przestępczości oraz nielegalnej migracji w strefie nadgranicznej.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.