Strona główna / Kultura / Galeria Art. Wernisaż Alicji Pruchniewicz
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Galeria Art. Wernisaż Alicji Pruchniewicz

Miejski Dom Kultury już w najbliższą sobotę (19 października) zapraszamy do Galerii Art na wernisaż malarstwa Alicji Pruchniewicz. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Alicja Pruchniewicz urodziła się w 1993 w Szczecinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Dyplom magisterski stworzyła w Pracowni Malarstwa pod okiem prof. Stanisława Kortyki we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wybrane prace znalazły uznanie w oczach jury 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje” w Legnicy. Obecnie odbywa studia doktoranckie na macierzystej uczelni.  Z ostatnich osiągnięć wyróżnić można stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz uczestnictwo w międzynarodowej wystawie w Rydze „Rysopis w biegu”.

– Swoje obrazy konstruuję z intuicyjnych rysunków – mówi o swojej twórczości Alicja Pruchniewicz. – Gesty te są wielokrotnie powiększane lub wycinane tak, aby stały się odbiciem współczesności. Znaczenie ma dla mnie sam proces twórczy, w którym opracowuję zarówno kształt jak i powierzchnię obrazu. W dużym stopniu na moją twórczość oddziaływują kultura masowa oraz przestrzeń internetowa.

Zobacz również

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac – powiedziała w czwartek Julita …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.