Strona główna / Lokalne / Ciężko ale zwycięsko. Flota – Leśnik Manowo 3-1 (1-1)

Ciężko ale zwycięsko. Flota – Leśnik Manowo 3-1 (1-1)

Mecz rozpoczął się z siedmiominutowym opóźnieniem. Tym razem nie było tu niczyjej opieszałości lecz był to znak protestu kolegium sędziowskiego ZZPN wobec incydentu pobicia sędziego przez starszego o 21 lat zawodnika wykluczonej z tego powodu z rozgrywek B klasy Pomorzanki Jarosławsko.

Jeśli chodzi o stronę sportową, to przyznać trzeba, że Leśnik postawił bardzo trudne warunki, był to jeden z najlepiej zorganizowanych rywali Floty, jakich w tym sezonie widzieliśmy w Świnoujściu. Ale po tym właśnie poznaje się mistrza, że umie poradzić sobie także w sytuacjach trudnych.

Wynik oddaje to, co działo się na boisku. Remis do przerwy można uznać za zasłużony. Optyczną przewagę miała Flota, ale goście stosowali ostre krycie i sporadycznie wyprowadzali niebezpieczne kontry. W 31 minucie bramkarz Leśnika Maksymilian Witkowski sfaulował w polu karnym Iskrę w sytuacji sam na sam, za co sędzia podyktował rzut karny i pokazał winowajcy żółtą kartkę. Do jedenastki podszedł oczywiście Staniszewski i choć Witkowski rzucił się prawidłowo, to jednak strzał był tak mocny i tak blisko słupka, że nie był w stanie wybić piłki poza prostokąt bramki. Goście też pokazali charakter i 6 minut później, po kolejnej kontrze, Romańczyk wyrównał.

W drugiej połowie dominacja Floty była już zdecydowana. Królował Staniszewski, który strzelił jeszcze 2 efektowne bramki w 54 i 88 minucie, które niebawem będzie można zobaczyć na filmiku. A mógł więcej, między innymi w 65 minucie nie trafił do pustej bramki. Jeśli chodzi o gości, to w tym czasie najniebezpieczniej było przy rzutach wolnych egzekwowanych przez Szymańskiego, jednak żaden z nich nie trafił do bramki. Oczywiście po meczu Damian otrzymał węgorza w nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Zatem dopisujemy 3 punkty i wobec sensacyjnej porażki Hutnika u siebie ze Spartą Węgorzyno, powiększamy przewagę nad peletonem do 6 punktów. Przypomnijmy, że ostatniej porażki nasz zespół doznał jeszcze w klasie okręgowej, 01 czerwca w Dębnie z Dębem 1-2. Zatem od 14 spotkań Flota jest niepokonana.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Foto: Piotr Dworakowski

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.