Strona główna / Lokalne / Strażacy z OSP Przytór będą rozdawać czujki tlenku węgla

Strażacy z OSP Przytór będą rozdawać czujki tlenku węgla

„Czad i ogień – obudź swoją czujność i nie zasypiaj na zawsze”  to kolejna  kampania edukacyjno-informacyjna  organizowana w  przez Ochotniczą Straż Pożarną w Przytorze na temat zagrożeń związanych z  zatruciem tlenkiem węgla. Po szkoleniu, uczestnicy otrzymają czujki tlenku węgla. Dla jednego gospodarstwa domowego przygotowano jedno urządzenie.

Celem kampanii jest obnażenie społeczeństwu  istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz zapobieżenie zatruciom czadem  zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie rośnie ryzyko powstania pożarów w naszych mieszkaniach i domach.

W większości przypadków dochodzi do nich w wyniku wad, uszkodzeń lub niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tej porze roku odnotowywany jest  przeważnie wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „czadem, cichym zabójcą”, gdyż jest w zupełności nie wyczuwalny przez ludzkie zmysły.

Kampania organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Przytorze ma charakter  edukacyjny i  jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorówFundamentem tegoż projektu współfinansowanego m.in. ze środków Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. jest uświadomienie jak największej grupie społecznej zagrożeń wynikających z emisji  tlenku węgla.

W programie szkolenia:

  • jak i kiedy powstaje czad, dlaczego jest tak niebezpieczny,
  • objawy zatrucia tlenkiem węgla,
  • pierwsza pomoc w zatruciach tlenkiem węgla,
  • jak się chronić i zabezpieczyć,
  •  jak działa autonomiczna czujka tlenku węgla.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytorze zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do remizy przy ulicy Zalewowej 40c na prelekcje w najbliższą niedzielę tj. 27 października 2019 r. w godz. od 12:00 do 16:00.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.