Strona główna / Lokalne / Zmiany na budowie ul. Wojska Polskiego. Pętle indukcyjne będą sterować sygnalizacją

Zmiany na budowie ul. Wojska Polskiego. Pętle indukcyjne będą sterować sygnalizacją

Sporo zmian w ostatnim okresie nastąpiło na przebudowywanej ul. Wojska Polskiego. Główne prace skupiają się na budowie nowego chodnika oraz przebudowie skrzyżowania z ul. Roosevelta.

Mimo iż z kontraktowy termin zakończenia tej inwestycji już minął i nie jesteśmy zadowoleni, że dotychczas wykonanego stanu robót, to w ostatnim czasie sporo się dzieje na budowie.

Zamontowane zostały nowe sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach: z ul. 11 Listopada i Bałtycką. Nowością m.in dodatkowy pas prawoskrętu z ul. Wojska Polskiego w 11 Listopada oraz możliwość wzbudzania świata zielonego przez pieszych.

Ponadto, czego nie widać, w asfalcie wtopione są pętle indukcyjne, które będą sterowały sygnalizacją zgodnie z natężeniem ruchu na poszczególnych wlotach.

Prace skupiają się teraz głównie w trzech miejscach:

Powstaje nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Dotychczasowa szeroka ścieżka przy lesie po zakończeniu inwestycji będzie chodnikiem dla pieszych, natomiast w jego sąsiedztwie powstało koryto wyznaczone krawężnikami, w którym powstanie nowa ścieżka rowerowa.

Przebudowywane jest skrzyżowanie z ul. Roosevelta, gdzie jednocześnie budowana jest nowa kanalizacja, dlatego budowlańcy musieli prowadzić prace na znacznych głębokościach.

Ponadto przebudowywany jest ostatni pas jezdni na odcinku pomiędzy ulicami: Chodorowskiej i Roosevelta. To niestety jeden z najbardziej uciążliwych etapów, gdyż samochody jadące od strony granicy muszą korzystać z tymczasowego fragmentu drogi (skręt z Wojska Polskiego w Roosevelta) wykonanej z kruszywa.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. a co z „ulicą” marynarki wojennej? będzie zaorana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.