Strona główna / Lokalne / Młodzież dzieli się doświadczeniami związanymi z hejtem

Młodzież dzieli się doświadczeniami związanymi z hejtem

Edukacja o prawach człowieka staje się współcześnie jednym z ważniejszych aspektów pracy z młodymi ludźmi. Prowadzona jest zarówno w szkole, przede wszystkim na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, jak i w projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe.

Dzięki otwartości dyrektorów szkół i szkolnych pedagogów uczniowie szkół ponadpodstawowych ze Świnoujścia od kwietnia tego roku mogą aktywnie brać udział w projekcie realizowanym przez Fundację Motywacja i Działanie w zakresie równego traktowania pn. „Kompas – edukacja”.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy żywiołowo dyskutują o tym czym jest mowa nienawiści i jak ją rozpoznać. Dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z hejtem i hejterami. Poszerzają swoją wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Uczniowie otrzymują również informacje dotyczące organizacji, w których mogą uzyskać pomoc w sytuacji gdy ktoś łamie ich prawa. W Świnoujściu jest to Lokalny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Zadanie „Kompas – edukacja” współfinansowane jest przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski i Gminę Miasto Świnoujście.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. Należy dodać, że zajęcia prowadzi doskonały psycholog Paulina Mazur. Świetna robota, pani Paulino!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.