Strona główna / Lokalne / Młodzież dzieli się doświadczeniami związanymi z hejtem

Młodzież dzieli się doświadczeniami związanymi z hejtem

Edukacja o prawach człowieka staje się współcześnie jednym z ważniejszych aspektów pracy z młodymi ludźmi. Prowadzona jest zarówno w szkole, przede wszystkim na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, jak i w projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe.

Dzięki otwartości dyrektorów szkół i szkolnych pedagogów uczniowie szkół ponadpodstawowych ze Świnoujścia od kwietnia tego roku mogą aktywnie brać udział w projekcie realizowanym przez Fundację Motywacja i Działanie w zakresie równego traktowania pn. “Kompas – edukacja”.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy żywiołowo dyskutują o tym czym jest mowa nienawiści i jak ją rozpoznać. Dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z hejtem i hejterami. Poszerzają swoją wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Uczniowie otrzymują również informacje dotyczące organizacji, w których mogą uzyskać pomoc w sytuacji gdy ktoś łamie ich prawa. W Świnoujściu jest to Lokalny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Zadanie “Kompas – edukacja” współfinansowane jest przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski i Gminę Miasto Świnoujście.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Jeden komentarz

  1. Należy dodać, że zajęcia prowadzi doskonały psycholog Paulina Mazur. Świetna robota, pani Paulino!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.